Başkanın sahte oğlu emlakçıları dolandırdı

Blessed Marvelous Herve, kendini Kongo devlet başkanının oğlu olarak tanıtarak bir emlak firmasını dört yıl boyunca dolandırdı.

Haberler 28.04.2013 - 14:57

Başkanın sahte oğlu emlakçıları dolandırdı

Bir dönem her e-posta kutusunda dolaşan, servetine devlet tarafından el konulan Nijerya prensinin yardım isteği gerçek bir olaya dönüştü.

ABD’nin San Fransisco şehrinde gerçekleşen olayda Blessed Marvelous Herve, dolandırıcılık suçundan gözaltına alındı. Herve, kendini Kongo Devlet Başkanı Joseph Kabila’nın oğlu olarak tanıtarak, bir emlak firmasında çalışan çiftten 1.6 milyon dolar para aldı.

Herve, dört yıl önce emlakçı çifte ulaşarak babasının San Fransisco’da lüks evler satın almak istediğini ancak önce ABD hükümetinin el koyduğu milyon dolarlarını kurtarması gerektiğini iddia etti. Herve, kurşun geçirmeyen limuzinlerle evleri gezmesi ve bazı yasal sorunlarla ilgilenmesi için önce paraya ihtiyacı olduğunu belirtti.

Çift, Herve’in sahte lüks ihtiyaçlarını karşılamak için ilk olarak 635 bin dolarlık çek yazdı. Herve ise çifte paralarını fazlasıyla geri alacaklarını söyleyerek, bir senatör tarafından yazılan sahte teşekkür mektubu sundu.

Emlakçı yazdığı çekin ardından kısa bir süre sonra battı. Ancak Herve bu kez de emlakçının kız arkadaşından 970 bin dolar aldı. Çifti dolandıran Herve, Porto Riko’da bir hapishaneye gönderildiğini ve oradan da Kongo’ya geçeceğini belirtti.

Çiftin gözünden kaçan en büyük detay ise 41 yaşındaki Herve’ün Kongo Demokratik Cumhuriyeti Devlet Başkanı Joseph Kabila’yla aynı yaşta olmasıydı.

Dolandırıcılık suçundan tutuklanan Herve, 20 yıl hapis ve 250 bin dolarlık para cezasıyla yargılanıyor.

Sayfa Yükleniyor...