Belediye anonsuyla üniversiteliye 'kiralık ev'

Ardahan Üniversitesi'ni kazanan ve kalacak yeri olmayan bazı öğrencilerin ''kiralık ev'' sıkıntısı, belediyeden yapılan anonsla giderilmeye çalışıyor.

Anadolu Ajansı 30.09.2010 - 12:13

Farklı illerden kente gelen öğrencilerin kalacak yer sorununu çözmek isteyen Ardahan Belediyesi, ''Ardahan'daki ev sahiplerine duyurulur. Üniversite öğrencilerine ev vermek isteyen ev sahiplerinin belediye başkanlığına başvurmaları, ev arayan öğrencilerin de belediyemize müracaat etmeleri önemle rica olunur'' şeklinde anons yaptı.        

Belediyeden yapılan anonsla, farklı illerden üniversitede okumak için kente gelen ve kalacak yer sorunu yaşayan 12 öğrenciye, kiralık ev bulundu.        

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Ardahan'a bu yıl 2 binin üzerinde üniversite öğrencisinin geldiğini, birçok öğrencinin kalacak yer sorunu ile karşı karşıya kaldığını söyledi.       

Öğrencilerin kalacak yer sorunu yaşamaması için belediye olarak yaptırdıkları anonsla ev bulmaya çalıştıklarını ifade eden Köksoy, uygulamadan iyi sonuç aldıklarını söyledi.
        
ANONSLA, 12 EV KİRAYA VERİLDİ
Henüz yeni bir üniversite olmalarına rağmen, üniversiteye kayıt yaptıran öğrenci sayısının 2 bini geçtiğini belirten Köksoy,  şunları kaydetti:       

''Çeşitli nedenlerden dolayı bazı öğrenciler ev bulmada sorun yaşadı. Bu sorun bana dolaylı olarak iletilince, ben de yapılan anonsların verimli olacağına inanarak, bir hafta boyunca günde iki kez anons yapılmasını istedim. Şuan ilk günde yapılan 2 anonsla, 12 öğrencimizi ev sahipleriyle buluşturarak evlerine kavuşturduk. Bu hem ekonomik bir gelir oluyor, hem de mağduriyet gideriliyor.''        

Belediyeden yapılan anons üzerine belediyeye gelen ev sahibi Suat Aydın, durumdan etkilendiğini belirterek, ''Benim de evim vardı. Kiraya verilmesinde çok ısrarcı değildim. Ama böyle bir durumla karşılaşınca, hem belediyemize, hem de öğrencilerimize yardımcı olmak amacıyla belediye gelerek, öğrencilerimize evimi verdim'' diye konuştu.        

Ardahan Üniversitesi İşletme Bölümü 2. sınıf öğrencisi Oktay Coşkun ise belediyenin duyarlı davranışından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.       

İktisat Bölümü öğrencisi Sefa Şen, uygulamanın kendilerine çok yararlı olduğunu ifade ederek, ''Vatandaş bize evini vermekte tereddüt ediyor. Ama böyle bir uygulamayla vatandaşa güven geliyor. Dolayısıyla belediyenin bu uygulamasının son derece verimli olacağına inanıyoruz. Çünkü 12 arkadaşımız ev buldu. Biz de bulacağımıza inanıyoruz'' şeklinde konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...