Belediye 'çöpçü eşek' arıyor

Isparta'nın Senirkent ilçesine bağlı Uluğbey belde belediyesi, traktörün arızalanması üzerine, çöpleri iki eşekle taşıma kararı aldı.

10.08.2010 - 14:44

Belediye 'çöpçü eşek' arıyor

Uluğbey Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Köse, beldenin çöplerini Isparta'da Koçtepe mevkisindeki depolama alanına götürdüklerini anlattı.

Bu çalışmanın masraflı olduğunu ve depolanan çöp nedeniyle 4 bin 740 lira borçlarının biriktiğini kaydeden Köse, yaklaşık 8 bin lira mazot borçları olduğunu belirtti.

Bu borcu ödemekte zorlanırken çöp taşımada kullanılan traktörün da arızalandığını ifade eden Köse, şöyle konuştu:

''Traktör aynı zamanda yüksek mazot maliyetiyle de belediyeye masraf çıkarıyordu. Biz de maliyeti düşük ama işimizi görecek bir karar aldık. İki eşek satın alıp, üzüm küfeleriyle ya da eşek arabası şeklinde çöpleri taşımayı planlıyoruz.''

Köse, İller Bankası'ndan ayda 9 bin 600 lira ödenek geldiğine, sadece işçi maaşının ise 23 bin lirayı bulduğuna işaret etti. Belediyeyi devraldığında 800 bin lira olan borcun bugün 1 milyon liraya çıktığına değinen Köse, işçilere maaşlarını da zamanında ödeyemediğinden yakındı.
  
İTFAİYE ARAÇLARI DA YOK
Köse, kendisinin de beş aydır maaş almadığını ve işçi gibi beldedeki işlerde çalıştığını söyledi.

Belediyeye ait itfaiye aracının ekonomik ömrünü doldurduğunu, son bir yıldır itfaiye aracı olmadan hizmet verdiklerini vurgulayan Köse, yangın olması halinde yakın ilçe ve beldelerden yardım istediklerini anlattı.

Köse, ''Senirkent ilçesi 5 kilometre, Uluborlu ilçesi 10 kilometre, Yassıören beldesi 8 kilometre, Büyükkabaca beldesi 15 kilometre uzaklıkta. Yangın çıksa Allah'a emanetiz'' dedi.


  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...