Berlusconi aşk hayatıyla gündemde

İtalya’da siyasi gündem Başbakan Berlusconi’nin aşk hayatına kilitlendi. Berlusconi genç bir mankenle aşk yaşadığı yönündeki iddialara parlamentoda yanıt vermeye hazırlanıyor.

26.05.2009 - 09:12

Berlusconi aşk hayatıyla gündemde

İtalyan halkı, son haftalarda 72 yaşındaki Başbakan Silvio Berlusconi’nin aşk hayatına ilişkin haberlerle yatıp kalkıyor. İtalyan basının manşetlerinde, Berlusconi’nin 18 yaşındaki Noemi Letiza ile ilişkisi olduğu yönündeki iddialar yer alıyor. Gazetelerde, Berlusconi’nin 19 yıllık eşi Veronica Lario’nun, bu ilişkiden dolayı boşanma kararı aldığı ifade ediliyor.

Haberlere göre Berlusconi ve 52 yaşındaki eşi Veronica’yı, boşanmanın eşiğine getiren olay, İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi’nin 18 yaşındaki manken Noemi Letiza’nın doğum gününe katılmış olması. Zira Başbakanın eşi Veronica Lario gazetelere verdiği demeçlerde, “eşinin kendi çocuklarının doğum gününe katılacak vakti olmazken, Noemi’nin doğum gününde yanında olduğuna” dikkat çekerek sitem ediyor.

Başbakan Sylvio Berlusconi ise hakkındaki iddiaları yalanlıyor. İtalya Başbakanı hafta başında Amerikan CNN televizyonunda yayımlanan demecinde, kısa süre içinde Noemi Letiza ile ilgli ortaya atılan ilişki iddialarına açılık getireceğini söyledi.

Başbakan öne sürülen ilişkiyle ilgili parlamentoda bir konuşma yapmayı düşündüğünü de belirtti. Berlusconi, iddiaların Avrupa Parlamentosu seçimleri öncesinde sol eğilimli basının karalama kampanyası olduğunu ileri sürdü.

Berlusconi: Hatır için gittim

Berlusconi yaptığı açıklamada Noemi Letiza’nın 18’inci doğum günü için Napoli’ye gittiğini doğruladı ancak doğum günü partisine “aile ve arkadaşlarının” hatırı için katıldığını belirtti. İtalya Başbakanı “ancak basının olayı çarpıttığını ve İtalyan halkını yanıltmaya çalıştığını” öne sürdü.

İtalyan “La Repubblica” gazetesi hafta sonunda Noemi Letiza’nın eski erkek arkadaşının açıklamalarına yer verdi. Eski sevgiliye göre, Letizia, Başbakan’la yaptığı görüşmeleri zaman zaman kendisinin de dinlemesine izin verdi. Ayrıca Letizia’nın, Berlusconi’nin kendisine ve bazı başka genç kızlara Sardunya adasındaki yazlığına bir haftalık tatil önerisinde bulunduğunu söylediğini belirtti. 18 yaşındaki genç kızın babası Elio ise Berlusconi’yi 2001 yılından beri tanıdığını ve ailesini de Berlusconi ile kendisinin tanıştırdığını belirtti.

İtalyan basınında daha önce yayımlanan haberlere göre, Berlusconi Letizia’nın fotoğrafını ilk olarak sahip olduğu televizyon kanallarından birinde gördü ve bunun üzerine genç kızı arayarak tanışmak istedi.

İtalya Başbakanı öne sürülen ilişki iddialarıyla ilgili olarak yaptığı son açıklamada İtalyan halkının kendisinin arkasında olduğuna inandığını söyledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...