İtalya'nın haftalık haber dergilerinden L'Espresso, Başbakan Silvio Berlusconi'nin kendisine güzel kadınlardan harem kurmayı adet edinmiş biri olduğunu iddia etti.

Berlusconi'nin avukatı Niccolo Ghedini ise iddiayı ortaya atan L'Espresso dergisi hakkında tazminat davası açacaklarını duyurdu.

L'Espresso dergisi, yeni sayısında 'Berlusconi'nin haremi' başlığı altında bir yazı yayımlayacağını duyurdu.

Haberde, geçen yıl başında bir grup kız ve kadınla birlikte 18 yaşındaki Noemi Letizia'yı, Sardinya adasında verdiği partide ağırladığı ortaya çıkan Berlusconi'nin, 2007'deki yılbaşı partisinde de bir grup kadını ağırladığı öne sürüldü.

Dergi, ayrıntıları yarın yayımlanacak iddiaların içeriğini, "Özel jetler, mücevher hediyeler ve doyasıya alış-veriş. Certosa villasında 50 kız işte bu şekilde ağırlandı" cümleleriyle özetledi.

Haberde, Berlusconi'nin 2007'de Sardinya adasındaki villasında verdiği yılbaşı partisinde, yaşları 20 ile 30 arasında değişen, şov kızları, hostes ve aktristlerden oluşan 50 kızı ağırladığı öne sürüldü.

Adlarının açıklanmasını istemeyen kaynaklara dayanılarak hazırlanan yazıda, Berlusconi'nin adaya özel jetlerle getirdiği kızları hediyeye boğduğu da ileri sürüldü.

Özgürlükçü Halk Partisi milletvekili ve Berlusconi'nin avukatı Ghedini ise yazıya ilişkin duyurunun hemen ardından, kanuni haklarını aramak üzere L'Espresso dergisi hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.

Ghedini, yazılı açıklamasında, "Haftalık L'Espresso dergisinin yeni sayısında yer alacak habere ilişkin yapılan duyurularda yer alan iddiaların tamamen asılsız olduğunu ve bu konuda hukuki haklarımızı sonuna kadar kullanacağımızı belirtiyoruz. İsmini açıklamayan kaynaklara dayandırılan bu iddialar, tümüyle hayal ürünüdür. Tamamen uydurmaca olan iddiaların hiç birinin Certosa villasının müdavimleri ve Başbakan Berlusconi tarafından doğrulanmayacağı da gayet açıktır" dedi.