NTV

Beyazperdenin kadın komutanı Feyza Çıpa

Yaşam

Oyuncu Feyza Çıpa, 7 Nisan’da vizyona girecek 'Bordo Bereliler Suriye' filminde 'Aysun Üsteğmen' rolü ile seyirci karşısına çıkacak.

Oyuncu Feyza Çıpa, Erhan Baytimur’un yönettiği 'Bordo Bereliler Suriye' filminde 'Aysun Üsteğmen' rolünü üstleniyor. Filmde, kendisi gibi asker olan ve aynı zamanda Suriye’de operasyonda olan bir Bordo Bereli askerin nişanlısını oynuyor.

32 yaşındaki oyuncu, 7 Nisan’da vizypna girecek film için, “İlk kez sinema filminde kadın komutanı oynuyorum. Filmi izlemedim, heyecanımı galaya saklıyorum” dedi.

Yapımcılığını 16 yapım Medya’nın üstlendiği film, 2015'in Eylül ayında geçiyor.

Hakkari Dağlıca'da 16 askeri şehit eden PKK'lıların yakalanması için seferberlik başlamıştır. Bölgeye getirilen bordo bereliler bu görevi tamamlamaya kararlıdır ve daha görevin başından 'dön' emri almamak için telsizlerini kapatırlar. Yüzbaşı Mehmet ve komutasındaki ekiple işbirliği yapan bordo berelilerin hedefi Suriye'de, Türk sınır güvenliğini tehdit eden bir terör örgütünü durdurmaktır. Ancak FETÖ olduğu ortaya çıkan örgütün başında yer alan "Çöl İmamı" lakaplı Ebu Salim'i yok etmek bir hayli zorlu olacaktır.

Senaryosunu Coşkun Gündoğdu’nun yazdığı filmde Cenk Ertan, Sedat Mert, Arda Esen, Açelya Elmas, Halil İbrahim Kalaycıoğlu, Kahraman Sivri, Burak Arslan, Tayfun Sav, Alper Atak, Yaşar Uzer, Kadir Turan gibi isimler rol alıyor.

ETİKETLER