‘Bilim’ sapığı yakalandı

Tayland'ın başkenti Bangkok'ta bir kablolu TV istasyonunda çalışan adam kendini bir üniversitede araştırmacı doktor olarak tanıtıp önce kadınların çıplak resimlerini aldı, sonrada "internette bunları yayınlarım" deyip şantajla online seks yapmaya zorladı.

Haberler 15.10.2014 - 15:46

‘Bilim’ sapığı yakalandı

Facebook'ta sahte bir isimle kendini Doktor Papichaya Thongdee olarak tanıtan Taylandlı sapık, ondan fazla kadını ağına düşürdü.

Kimliği Chaitawat Loylong olarak açıklanan 25 yaşındaki adam, Pathum Thani'deki evinde yakalandı. Loylong'un kurbanlarından birisinin polise ihbarıyla ortaya çıkan olay üzerine harekete geçildi.

Önce Facebook’tan ekleyip konuşmaya başladığı kadınlara kendini kadınlar üzerine araştırma yapan bir doktor olarak tanıtan Loylong, kendisine yardımcı olmaları halinde 40 bin baht (yaklaşık 1250 dolar) ödeme yapacağına inandırıyordu.

Loylong, inandırma işleminden sonra kadın bedeninin cezbetmesi üzerine araştırma yaptığını ve kurbanlarının kendisine Facebook üzerinden cinsel organlarının ve göğüslerinin resimlerini çekip yollamalarını istiyordu.

Resimlerinde sadece bilimsel amaçlı kullanılacağını ve araştırma ekibinde sadece bayanların bulunduğunu söyleyen Loylong, resimleri aldıktan sonra kurbanlarına “Eğer Skype programı üzerinden videolu olarak soyunmazsan tüm resimlerini internette yayınlarım" diyerek her birini 30 gün boyunca canlı ve çıplak bir şekilde video sohbeti yapıyordu.

Polis baskınında ele geçirilen bilgisayarından bir düzine kadının çıplak resimleri ve videoları bulundu. Bugün yapılan operasyonla şantajcı sapığın evine baskın yapıldı ve bilgisayarına el konuldu.

Sayfa Yükleniyor...