Hollywood'un zamana meydan okuyan Oscar'lı güzel aktrisi Jane Fonda'nın, 1968 yapımı "Barbarella" filmindeki bilinmeyen fotoğrafı gün ışığına çıktı.

ABD'li fotoğrafçı Paul Joyce tarafından çekilen Fonda'nın gizli kalmış kareleri Londra'daki Olimpia Uluslararası Sanat Galerisi'nde sergilenecek.

5 Haziran'da ziyaretçilere açılacak olan sergide, yılların eskitemediği güzel aktrisin fotoğrafının yanı sıra yönetmen Ken Russell'ın, oyun yazarı Samuel Beckett'ın ve dünyaca ünlü fotoğrafçılar Bill Brandt, Brassai, Ansel Adams'ın siyah beyaz manzara fotoğrafları da yer alacak.

Yönetmenliğini Roger Vadim'ın yaptığı bilim kurgu türünün ilginç örneği olan filmde tüm dişiliğiyle ön plana çıkan Fonda, filmin jeneriğinde astronot giysi içinde stripsiz yapmasıyla o zamanın en seksi kadını olarak anılmıştı.

Filmin jeneriğinde her ne kadar cinsellik ön plana çıkmış olsa da, aslında cinselliği 'ti'ye alan sahneleriyle 1960 yıllara damgasını vuran filmin konusu ise özetle şöyle:
"Sıfır yerçekiminde salınarak vücudunu sergilemeyi ve serbest aşkı seven saf dilber Barbarella, dünya gezegeninin uzaydaki temsilcisi olarak zor bir görev üstlenir. Yeni bir icadıyla evrendeki barışı tehdit eden Prof. Dr. Duran Duran isimli dahiyi bulmak. Barbarella, Tau Ceti sistemine uzanan arayışı boyunca biribirinden ilginç uzaylı ırklarla, tehlikelerle karşılaşır. Hatta yakışıklı ve kör bir meleğin kanatlarında aşk yapma şansı da yakalar."