Bir mesajla milyoner olduğunu öğrendi

Elektrik faturasını ödemek için kara kara düşünen 69 yaşındaki kadın aslında 5 aydır milyoner olduğunu bir mesajla öğrendi

Haberler 03.11.2012 - 13:44

Bir mesajla milyoner olduğunu öğrendi

ABD'nin Kaliforniya eyaletine bağlı San Bernardino kentinde, 23 milyonluk loto ikramiyesi dalgın büyükanneye vurdu.

Mayıs çekilişinde aldığı loto kuponuna bakmayı unutan 69 yaşındaki Julie Carvera, 600 dolarlık elektrik faturasını nasıl ödeyeceğini kara kara düşündüğü sırada cep telefonuna gelen kısa mesajla aslında 5 aydan beri milyoner olduğunu öğrendi.

Carvera'nın, kızı Chaliena Marquez'e 5 ay önce aldırttığı 23 milyon dolar isabet eden loto bileti ise Carvera'nın aracının torpido gözünde, sararmış bir halde bulundu.

Eşini kaybeden ve 20 yıldan beri aldığı engelli aylığıyla geçinmeye çalışan Carvera, 3 kızı, 6 torunuyla birlikte düzenlediği basın toplantısında, ''Evimin her tarafına dağılmış 200 kadar loto biletim var. Aldığım loto biletlerini hiçbir zaman kontrol etmem'' dedi.

Büyük oğlu 47 yaşındaki Rudy'yi geçtiğimiz yıl bir motosiklet kazasında kaybeden Carvera, ''Oğlumu burada görebilmek için kazandığım tüm ikramiyeyi vermeye hazırım'' diyerek ağladı.

Carvera, ''Tüm torunlarıma ve 3 kızıma bakılacak. O kadar mutluyum ki. Gidip bir çift Reebok ayakkabı alacağım'' dedi.

Ayrıca biri 5, diğeri 9 yaşında engelli 2 evlatlık oğlu bulunduğunu anlatan Carvera, ''Ben öldükten sonra onların iyi durumda olmasını sağlamak için aldığım ikramiyenin büyük bir bölümü onlara gidecek. Onları Disneyland'a götüreceğim'' dedi.

69 yaşındaki büyükanne Carvera ikramiyeyi bir defada nakit 17.8 milyon dolar olarak alacağını söyledi.

Sayfa Yükleniyor...