Bir uçtan bir uca!

Trabzon Belediyesi tarafından yapımına 4 ay önce başlanan 5.6 kilometre uzunluğundaki yürüyüş parkuru, 1 milyon 350 bin liraya mal olacak.

16.07.2010 - 12:30

Trabzon'un sahil şeridinde, Beşirli Mahallesi ile Ganita mevkisi arasında yapılan 5.6 kilometre uzunluğundaki yürüyüş yolu tamamen kauçuk zeminden oluşuyor.

Şimdilik yalnızca Beşirli ile Yalı Mahallesi arasında kalan yaklaşık 4 kilometrelik bölümü kauçukla kaplanabilen, geri kalan bölümün ise ay sonuna kadar tamamlanması planlanan parkur, vatandaşlar tarafından  kullanılmaya başlandı.

YOL BİTME NOKTASINA GELDİ
Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, yürüyüş yolunun Trabzon için çok önemli bir yaşam alanı oluşturduğunu belirterek, ''Yürüyüş yolu projemiz tek hatta 6 bin metrelik bir mesafede Türkiye'de yapılan tek projedir. Yolun dolgu ve betonlama işleri bitme noktasına gelmiştir. Havaların güzel gitmesi ile birlikte kauçuk döşenme işlemi hızla devam ediyor. Beşirli ile Yalı Mahallesi'ne kadar olan bölüm Haziran sonuna kadar tamamlanmıştı. Parkurun tamamı ay sonunda kauçukla kaplanmış olacak'' dedi.

YOLUN AÇILIŞINA TIP DOKTORLARI DA DAVET EDİLECEK
Parkurun yaşlısı, genci, çoluk çocuğuyla her kesimden insanların spor yapabileceği sağlıklı yaşam alanı olacağını vurgulayan, yolun açılışına Türkiye'deki tıp doktorlarını davet edeceklerini ifade eden Gümrükçüoğlu, ''Sağlıklı yaşam için yürüyüş çok önemli. Bu projeden dolayı sağlık ve spor camiasından, spor yapmayı yaşam biçimi haline getirenlerden çok önemli destek ve övgü aldık. Onlarında katılımıyla yolun açılışını yapacağız ve 'sağlık için lütfen yürüyün' diyeceğiz'' şeklinde konuştu.

Sahil Yürüyüş Parkuru Projesi'nde, proje toplam alanı 22 bin 500 metrakereyi kapsarken, parkurun uzunluğu yaklaşık 5 bin 625 metre, genişliği ise 4 metre. Yürüyüş parkuru derzli, perdahlı deniz tarafına eğimli BS 20 betonu ile betonarme yapılarak üzerine bordo ve yeşil renkte kauçuk parke kaplanıyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...