Boşanma sebebi: 10 köpek ve 60 kedi

Türkiye Yeşiller Partisi Kurucusu ve eski başkanı, çevreci, hayvansever Bilge Contepe, evinde beslediği 10 köpek ve 60 kedi nedeniyle 36 yıllık eşi Bodrum Rotary Kulübü eski başkanı Kaynak Contepe'yle boşanma aşamasına geldi.

Haberler 26.12.2010 - 13:39

Boşanma sebebi: 10 köpek ve 60 kedi


Bilge Contepe, evi terkeden eşi hakkında Hayvan Hakları Derneği ve savcılığa suç duyurusunda bulunarak, "Sonuç ne olursa olsun hayvanlarımdan vazgeçmeyeceğim" dedi. Kaynak Contepe ise eşinin son iki yılda eve topladığı kediler yüzünden evde yaşamın imkansız hale geldiğini söyledi.

DHA'nın haberine göre; iki köpek ve üç kedisi bulunan Bilge Contepe, son iki yıl içinde yedi köpek ve 57 sokak kedisini de sahiplenerek Torba semtindeki tripleks villasında beslemeye başladı. Özel bahçe içindeki villasının terasına kediler için özel suluklar ve barınacakları yer, bahçeye ise köpek kulübeleri ve kuş kafesleri ve yemlikleri yaptırdı. Ancak Contepe'nin hayvanlara olan bu düşkünlüğü 36 yıllık hayat arkadaşını rahatız etti.

İddiaya göre; Kaynak Contepe, kedileri toplayıp Güvercinlik Köyü'ndeki ağaçlık bir alana saldı. Eve döndüğünde kedilerinin olmadığını görüce çılgına dönen Bilge Contepe ise eşinin bıraktığı yere dönerek bulabildiklerini geri getirdi.

Çiftin bu nedenle açıldı ve Kaynak Contepe, iki hafta önce evi terk etti.

"KEDİLERİ BAHANE ETMESİN"
Bilge Contepe eşinin bu tavrına sinirlenip, hayvanlara yaşam hakkı tanımadığını ileri sürüp, hakkında Hayvan Hakları Derneği ve savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Eşinin, evlenirken kendinin bu tutkusunu bildiğini belirten Contepe, "Yaşadığım yer tatilcilerin yoğun olduğu bir bölge. Pek çoğu sezon bitiminde kedi ve köpeklerini sokağa terkediyor. Kışın soğuk havalarda yiyecek bulmakta zorlanan bu hayvanlar açlıktan ve çeşitli hastalıklar nedeniyle zor durumda kalıyor. Bir yaşam savunucusu olarak, bu hayvanlara karşı duyarsız kalmam mümkün değil. Bu hayvanları veterinere götürüp, kısırlaştırıyorum, tedavilerini ve bakımları yaptırıp, sahiplendirmeye çalışıyorum. Doğal olarak sayıları artınca evime aldım. Bugüne kadar tüm siyasi ve çevre adına verdiğim mücadelelerde eşimden destek gördüm. Ancak, tam da mutul olarak yaşayacağımız bir dönemde kedilerimi bahene edip evi terketmesi ağırıma gitti. Kedileri baskı aracı yapmasın. Zaten kışın terasa çıkmıyoruz. Yazın da kedilerin çoğu, geldikleri evlere geri dönüyor'' dedi.

"HAYVANSEVERİM AMA BU KADARI DA FAZLA"
Kaynak Contepe ise eşinin sözlerine şöyle yanıt verdi:

"Beraber yaşadığımız ortak alan olan evimizde yaz aylarında balkona çıkamaz oldum. Güvercinlik köyüne götürüp kedileri bıraktığım doğru. Çünkü bir kaç yıl içerisinde böyle giderse yüzlerce kedi ve köpek evin içinde olacak, hem hayvanların hem de bizim sağlığımız açısından bunun doğru olmadığını anlatmaya çalıştım, olmadı. Hakarete varan sözler sarf edince evi terkettim."

Sayfa Yükleniyor...