Boşuna kendini gizledi

İstanbul'a gelen Amerikalı oyuncu, ilk 2 gün paparazzilere yakalanmamak için çok çaba harcadı. 3. gün ise bu çabasından vazgeçti ama sadece iki kişi tanıdı.

17.02.2010 - 09:44

Boşuna kendini gizledi

Meryl Streep, eşi ve iki kızıyla beraber geçen yaz gizlice İstanbul'a geldi. 3 gün boyunca şehrin önemli kültür ve tarihi yerlerini gezen yıldız, ilk 2 gün tanınmamak için güneş gözlüğü ve şapka ile gezdi ancak 3. gün yüzünü gizlemekten vazgeçti.

Ancak durum şaşırtıcıydı; Streep'i sadece 2 kişi tanımıştı...

Bu ziyaret, Serhan Güngör’ün İstanbul ODTÜ Mezunları Derneği’nin yayın organı Baraka’da yer alan yazısıyla ortaya çıktı. Yazıda gazetecilere yakalanmadan turu tamamlamak için gösterilen çaba ve anekdotlar yer alıyor.

Güngör’ün verdiği bilgiye göre, Steep ilk kez Türkiye’ye 1999 Ağustos’unda yatla geldi.

Marmaris’ten İstanbul’a geçmeyi planlarken 17 Ağustos depremi yaşanınca gezisini iptal etti.

'BU ŞEHİR BÜYÜLÜ'
Geçen yıl 14 Ağustos’ta yine yatla Bodrum’a geldi ve ertesi gün İstanbul’a geçti.

Havaalanında rehberiyle ilk karşılaşmasında “Hayatım boyunca bu şehre gelmek istedim” diyen oyuncu, Beşiktaş’taki Four Seasons Oteli’nde kaldı.

Beylerbeyi Sarayı, Arkeoloji Müzesi, Türk İslam Eserleri Müzesi, Rüstem Paşa Camii ve Ayasofya’yı gezdi. Soğukçeşme Sokağı’nda yürüyüş yaparken “Bu şehir büyülü” dedi.

Sıradan restoranlarda yemek yemek istedi, Sultanahmet Köftecisi ve Kuzguncuk’taki İsmet Baba’ya götürüldü. Sultanahmet Köftecisi’nde yanlarındaki masada oturan ailenin çevirmeni kanalıyla takdirlerini ve hayranlıklarını aktarması üzerine, masalarına gidip Türkçe “çok sağolun” dedi.

Streep, minibüsle Bebek, Sarıyer, Emirgan, Kadıköy Bağdat Caddesi’ni gezdi. Ailesiyle birlikte, rehberinin evini ziyaret etti.

Son gün ise gözlük ve şapkayı çıkarttı, Mısır Çarşısı’na gitti. Alışveriş yaptı ve bolb ol fotoğraf çektirdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...