Amerikan Kekemelik Enstitüsü'nün yıllık ödülü, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'in onur konuğu olduğu gecede, kekemeliği yenen sinema oyuncusu Bruce Willis'e verildi.

ÖDÜLÜNÜ ÇOCUKLARININ ELİNDEN ALDI

Amerikan Kekemelik Enstitüsünün geleneksel 10. yıllık galası New York'ta yapıldı.
ABD Başkan Yardımcısı Biden'ın onur konuğu olarak konuşma yaptığı galada, Amerikan Kekemelik Enstitüsünün yıllık "Seslerin Sökülmesi, Yaşamların Değişmesi Ödülü" bu yıl ünlü sinema oyuncusu 61 yaşındaki Bruce Willis'e takdim edildi. Eşi, ünlü İngiliz manken Emma Heming Willis'in sunumuyla sahneye gelen Bruce Willis, ödülünü çocuklarının elinden aldı.

 ABD Başkan Yardımcısı Biden gecede konuşma yaptı. 
 ABD Başkan Yardımcısı Biden gecede konuşma yaptı. 

BAŞKAN YARDIMCISI ANLATTI

Çocukken kekeme olan ve bugün Amerikan siyasetinin konuşkan üyelerinden biri olarak kabul edilen ABD Başkan Yardımcısı Biden, gecede yaptığı konuşmada, çocukluğunda kekemeyken yaşadığı zor anları ve annesinin kekemeliği yenmesindeki katkısını anlattı ve bu konuda kendi kendini terapi etmenin önemine değindi.

Manhattan'daki Chelsea Piers'te yapılan galada, kekemelikle mücadele eden enstitü için bağış toplandı.

Kekemeliğin tüm dil ve kültürlerde görüldüğünü belirten Amerikan Kekemelik Enstitüsüne göre, kekeme olan çocukların yaklaşık yüzde 75-80'i yetişkin olduklarında bu rahatsızlığı yeniyorlar.

KEKEME OLAN ÜNLÜ İSİMLER

Yaklaşık 3 milyon kekemenin bulunduğu ABD'de çocukken kekeme olan ünlü isimlerden bazıları şöyle:

Sinema oyuncusu Bruce Willis, sinema oyuncusu Samuel L. Jackson, televizyon programcısı ve yazar John Stossel, General Elektrik'in eski CEO'su iş adamı Jack Welch ve eski NBA yıldızı Bill Walton.