Bu da köpek yıkama makinesi

Fransalı 31 yaşındaki girişimci Romain Jarry, her boy köpeğin faydalanabileceği ve köpek sahiplerinin çok hoşuna gidecek olan Dog-o-Matic adında köpek yıkama makinası tasarladı.

26.05.2009 - 10:52

Bu da köpek yıkama makinesi

Köpeğinizi geziye çıkardınız, dışarıda gördüğü her şeyi kokladı ve onu bu halde eve sokmak istemiyorsunuz. Bir yandan köpek beslemek bir yandan da evi temiz tutmak. Fransız tasarımcı Romain Jarry'nin zekasının ürünü olan "Dog-o-Matic" sizi bu ikilemden kurtaracak. Çünkü bu makinenin içine giren köpek yarım saatte tüm kirlerinden arınmış ve hijyenik hale gelmiş oluyor.

Buluşunu Fransa'dan sonra İngiltere'de de tanıtmak isteyen 31 yaşındaki tasarımcı dizaynına da çok güveniyor. Jarry makinemin çok ilgi göreceğine eminim diyor ve şöyle devam ediyor:
"Burada köpek yıkamak sadece bir kaç dakika sürüyor, üstelik hayvanlar da içeride sıkılmış ve korkmuş gibi durmuyor, sadece oturuyor ve temizlenmeyi bekliyorlar. Şu anda uzun süren tek kısmı kuruma safhası."

Küçük köpekler için 25 dolar, orta boy köpekler için 45 dolar olan makinaların fiyatı büyük köpekler için 60 dolar değerinde.

Bu makina ile yarım saatte köpeklerin temizlenebileceğini belirten girişimci, kendi ülkesi Fransa'nın ardından buluşunu İngiltere'de de tanıtmak istiyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...