Canlarını zor kurtardılar

Bodrum'da yiyecek bulmak için şehre inen bir domuz, vatandaşlara korku dolu anlar yaşattı.

30.11.2010 - 16:02

Canlarını zor kurtardılar

Bodrum'un Gümbet Mahallesi'ne inen domuz, önüne gelene saldırdı. Domuz ilk olarak, eşi Özlem ve 1.5 yaşındaki kızı Asmin ile yürüyüş yapan marina görevlisi Yılmaz Güngör'ü metrelerce kovaladı. Çift, bir otomobilin arkasına sığınarak canlarını kurtardı.

DHA'nın haberine göre; yiyecek bulmak için şehir merkezine indiği sanılan domuz, Giritli Mustafa Bey ve Severcan caddelerindeki araç sürücülerine de zor anlar yaşattı.

Üç otomobile saldırdı, aynalarını kırdı, kaportalarına zarar verdi. Çevrede yaklaşık 15 dakika kadar yiyecek aradı ve sonra tekrar geldiği Gökçeler Dağı'na dönerek, ormanlık alanda gözden kayboldu.

Domuzun saldırısından kaçarak kurtulan Güngör, yaşadığı dehşet dolu dakikaları şöyle anlattı:

"Domuzu uzaktan görünce önce köpek sandık. Daha sonra domuz olduğunu fark edince, heyecanlandık. Ancak, saldırabileceği hiç aklımıza gelmedi. Bize doğru  koşmaya başlayınca, kızım ve eşimle kaçıp, bir otomobilin arkasına saklandık. Çok iri bir hayvandı. Çok korktuk. Uzun süre yaşadığımız şoku üzerimizden atamadık. Domuzların kentin kenar mahallelerine yiyecek için gece veya sabah erken saatlerde indiklerini duymuştuk. Ancak, burası hem şehrin merkezi hem de öğle saati."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...