'Cebimde esrar olduğunu unutmuşum'

Beşiktaş'ta geçen yıl polisin yaptığı uygulama sırasında üzerinde esrar maddesi bulunması üzerine hakkında dava açılan Ezel dizisinde ‘Kaya’ karakterini canlandıran tiyatro sanatçısı Levent Can'a denetimli serbestlik uygulanmasına karar verildi.

Haberler 09.06.2011 - 12:46

'Cebimde esrar olduğunu unutmuşum'

İstanbul 4. Sulh Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, tutuksuz sanık tiyatro oyuncusu Levent Can ile avukatı katıldı.

İddianameyi okuyan mahkeme hakimi, 30 Aralık 2010 tarihinde Beşiktaş'taki Süleyman Seba Caddesi üzerinde polis ekiplerinin şüphe üzerine durdurduğu ticari bir araçta arama yapıldığını, aramada araç içerisindeki Sanık Levent Can'ın arka cebinde bir miktar uyuşturucu madde bulunması üzerine hakkında dava açıldığının ifade etti.

Geçen yıl Şanlıurfa'daki çekimler sırasında davet edildiği bir yemekte kendisine uyuşturucu maddenin ikram edildiğini söyleyen Can, maddenin ne olduğunu bilmeden arka cebine attığını ve aramanın yapıldığı gece de aynı pantolonu tekrar giydiğini söyledi.

Can, şu açıklamada bulundu:

"Özür dilerim, böyle bir sebepten karşınıza çıkmak istemezdim. Uyuşturucu madde kullanmadım, bağımlısı değilim. Cebimde esrar olduğunu unutmuşum. Muhtemelen aylarca cebimde kaldığı için o madde de zaten bozulmuştur. İncelenirse bu ortaya çıkar."

DENETİMLİ SERBESTLİK UYGULANACAK
Can'ın avukatı da olayın kötü bir tesadüf sonucu gerçekleştiğini belirterek, müvekkilinin beraatını istedi. Ceza verilmesi durumunda ise hükmün açıklanmasının geriye bırakılması ya da denetimli serbestliğe tabi tutulmasına karar verilmesini talep etti.

Mahkeme, sanığın "kullanmak için uyuşturucu madde bulundurma" suçunu işlediği gerekçesiyle denetimli serbestlik uygulamasına tabi tutulmasına karar verdi.
Sayfa Yükleniyor...