Modacı Cemil İpekçi, eski dünya güzeli, model ve oyuncu Azra Akın ile Atakan Koru'nun düğününe katılmak üzere Edirne'nin Keşan İlçesi'ne gitti. Akın, düğünde İpekçi imzasını taşıyan gelinliği giydi.

Akın'ın kendisi için çok önemli biri olduğunu belirten İpekçi şunları söyledi: "Azra hem dünya güzellik kraliçesi seçilmişti, hem de o yıl elbisem en güzel elbise seçilmişti. Ben de dünyanın en iyi tasarımcısı seçilerek 'kristal dünya' ödülünü kazanmıştım. O günden sonra benim kızım gibi oldu. Gelinliğini de yapmak Allah bana nasip eyledi. Tabii çok zordu. Ne dikeceğime karar vermek için bir hafta uyumadım. Azra belki Hollanda doğumlu ama, ailesinden aldığı topraklarımızın terbiyesi ve güzelliği de var. Aklıma kardelen geldi. Kardelen çok zorluklarda açan bir çiçek. Bembeyaz, saf ve nadide bir çiçektir."

Azra Akın, Trakya'da düzenlenen kır düğünüyle Atakan Koru ile evlendi. 
Azra Akın, Trakya'da düzenlenen kır düğünüyle Atakan Koru ile evlendi. 

GELİNLİK İKİ AYDA DİKİLDİ

Azra Akın'ın gelinliğini tamamlamasının iki ayını aldığını ifade eden İpekçi şöyle konuştu: "Bütün duvağının kenarı iğne oyası. Gelinliğinde 40 metreye yakın iğne oyası var. Üstünde hemen hemen bin tane hakiki istiridye kum incisi var. Duvağının başını yaparken hakiki küçük inciler kullanarak, kardeleni ters çevirmişiniz gibi bir hava yarattım. Ben çok beğendim. O da çok beğendi. Değdi kızıma."

GELİNLİK TARTIŞMASI

Yakın zamanda evlenen Neslihan Atagül ve Fahriye Evcen'in gelinliklerinin birbirine benzetildiğinin sorulması üzerine İpekçi şöyle yanıt verdi: "Benzeyebilir. Maalesef hazır gelinlik aldığınız zaman pişti olabilirsiniz. Özel dikim ama bu sizlere bir ders olsun. Kim modacı, kim terzi. Siz terziye diktiriyorsanız, ama o kendine 'modacı' diyorsa işte burada meydana çıkıyor. Çünkü mecmuayı açıyor, mecmuadan seçiyor ve pişti de olabilirsiniz. Onun için Türkiye'de hala modacı kim, tasarımcı kim, terzi kim maalesef ayırt etmiyorsunuz. Sonra diyorsunuz ki, 'özel diktirdim'. Terzi dikmiş. Kim diktiyse modacı, tasarımcı değilmiş. Benim daha bir tane pişti olan gelinliğim olmadı."

DAMGA VURDU

KIYAFET YORUMU