Çerçöpten ünlü simaların portresini yapıyor

İngiltere'de yaşayan eski hemşire Perkins, günlük hayatta gözüne çarpan renkli objelerden ünlü simaların 1000 sterlin değerinde portrelerini yapıyor.

Haberler 10.11.2009 - 12:07

Çerçöpten ünlü simaların portresini yapıyor

İngiltere'de yaşayan 51 yaşındaki Jane Perkins yeniden kullanılabilir eşyalarla Amerika'nın First Lady'si Michelle Obama'dan İngiltere Kraliçesi Elizabeth'e kadar birçok ünlü simanın portresini yaptı.

Plastik çatal bıçak takımları, oyuncaklar ve düğmeler gibi objeleri kullanan Perkins'in yaptığı portrelerin her biri 1000 sterlin değerinde.

Perkins, "Sevimli ve renkli her şeyi kullanıyorum. İşin içine eğlenceyi de katınca sanatı çok seviyorum ve bulduğum objelerden ilham alıyorum" dedi.

Kullandığı objelerden bazıları diğerlerine nazaran daha "garip" olabiliyor. Mesela ABD Başkanı Barack Obama'nın portresini yaparken bir kulağını plastik kangurudan yapmış. Güney Afrika'nın ilk eski siyah başkanı Nelson Mandela'nın burnu ise bir Action Man figüründen, Londra Belediye Başkanı Boris Johnson'ın saçları da bir oyuncağın göğüs kafesinden yapılmış.

Eski bir hemşire ve iki çocuğu olan Perkins, "Yapmak istediğim kişinin büyütülmüş bir fotoğrafıyla başlıyorum. Daha sonra ona objeleri yapıştırıyorum. Satın aldığım tek şey gözlerde kullandığım boncuklar, onların gerçekçi gözükmesini istiyorum çünkü" dedi.

Sayfa Yükleniyor...