Cezası felç olmak!

Suudi Arabistan'da bir Şeriat mahkemesi, bir adamın doktorlar tarafından felç edilerek cezalandırılmasını istedi.

Haberler 20.08.2010 - 16:03

Cezası felç olmak!

22 yaşındaki Abdülaziz El Mutairi, iki yıl önce cezaya çarptırılan bir adamın saldırısına uğradı. Çıkan kavga sonucu felç kaldı ve bir bacağını kaybetti.

Kardeşi Halid, Abdülaziz'in ülkenin kuzeybatısındaki Tabuk'taki Şeriat mahkemesi hakiminden adı açıklanmayan saldırgana da aynı cezanın verilmesini talep ettiğini söyledi.

Bunun üzerine hakim, bir kaç hastaneden suçlunun belkemiğine zarar vererek felç bırakılmasını istedi. Hastanelerden biri bu talebi olumlu karşıladı ama ameliyatın daha donanımlı başka bir tesiste yapılması gerektiğini belirtti.

Başkent Riyad'daki başka bir hastaneden ise etiğe uymadığı gerekçesiyle ret yanıtı geldi.

Suudi gazeteleri, iki hastanenin idari yetkilileri ve Tabuk'taki Şeriat mahkemesi perşembeden itibaren haftasonu tatilinde olduğu için yorum alınamadığı ama Tabuk'taki Kral Halid hastanesine ait tıbbi raporun bir kopyasının ele geçirildiğini yazdı.

Halid, cerrahlardan saldırganın belkemiğine onu felç edecek şekilde zarar verip veremeyecekleri konusunda bilgi istiyor.

Saldırganın 14 ay hapis cezasına çarptırıldığını, fakat afla yedi ay sonra çıktığını ve daha sonra öğretmen olduğunu söyleyen Halid, "İslami kurallara göre yasal hakkımızı istiyoruz. Allah'ın kelamından daha iyi bir kelam yok, göze göz" diyor. 


Sayfa Yükleniyor...