Çocuklar banka soydu

ABD’de 12 ve 14 yaşındaki iki kız bir bankayı soyarak kaçmayı başardı.

08.01.2010 - 11:25

Çocuklar banka soydu

ABD’de sıradışı bir banka soygunu yaşandı. Cincinnati kentindeki First National Bank’ta yaşanan soygunda sıradışı olan soyguncuların yaşlarıydı.

Güvenlik kameralarında yer alan görüntülere göre banka, yaşları 12 ve 14 yaşında olduğu tahmin edilen iki kız tarafından soyuldu. Görüntülerde 12 yaşındaki kızın banka şubesinin kapısında durarak gözcülük yaptığı, diğer kızınsa vezneye yöneldiği görülüyor.

Polisin verdiği bilgiye göre vezneye gelen kız, veznedara tehdit içeren bir kağıtla, para doldurması için bir poşet uzattı. Polis, olay sırasında silah çekilmediğini, sözlü tehdit yapılmadığını ve yaralanan olmadığını açıkladı.

Soygun sonrasında iki kız, yakınlarda bulunan bir otoparka yönelerek, uzman köpeklerin ve helikopterlerin de katıldığı kovalamacada izlerini kaybettirmeyi başardı.

Soygun sonrasında başlatılan araştırmada, vezneden miktarı açklanmayan paraın soygunculara verildiği ve verilen paraların bazılarının hırsızları izlemek için üretilen tuzak paralar olduğu bildirildi. Eğer yakalanırlarsa kızlar ağırlaştırılmış hapis cezasıyla yargılanacaklar.

Çocuk hırsızlar kaçmayı başardılar Çocuk hırsızlar kaçmayı başardılar

ABD’de son dönemde 18 yaşından küçüklerin bulaştığı suçlarda yaşanan artış dikkat çekiyor. 2008 yılında soygun, hırsızlık ve benzeri suçlardan dolayı tutuklanan 18 yaşından küçük kişilerin sayısı 18 bini buldu. Bunların bin 900’u kızdı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...