Kimliği belirsiz hırsız, adına 25 cep telefonu hattı açtırdı, internet üzerinden üyesi olduğu alışveriş sitesinde dolandırılıcık yaptı ve son olarak da kimlik bilgileriyle kaydolduğu başka bir spor salonundan iki kişinin cüzdanını çaldı.

Gürol İyigün hakkında, dolandırıcılık, iki hırsızlık ve toplam 5 bin 500 TL'lik cep telefonu fatura tahsilatı için dava açıldı. İyiyün, isyanda: "Resmi var ama kendisi yakalanamıyor, her geçen gün de adımla suç işliyor."

DHA'nın haberine göre; İzmir'in tanınmış işadamlarından olan Bostanlı ve Alsancak semtinde restoran işletmeciliği yapan Gürol İyigün'ün hayatı geçen temmuz ayında değişti. Bulunduğu spor salonuna gelen kimliği belirsiz biri, dolabındaki cüzdanını çalarak kayıplara karıştı.

FACEBOOK MESAJIYLA ÖĞRENDİ
Durumu farkına varan ve polise başvuran İyigün'e ilk şok sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinden geldi. Daha önce hiç tanımadığı bir kişi, kendisine hakaretler edip dolandıcılık suçlamasında bulunuyordu. Bunun üzerine araştırma yapan İyigün, hırsızın kendi adıyla kayıt olduğu alışveriş sitesi üzerinden cep telefonu satma vaadiyle dolandırıcılık yaptığını ve hakaret eden kişinin de mağdurlardan biri olduğunu öğrendi.

25 HAT AÇTIRMIŞ
Hakkında ilk dava dolandırıcılık suçundan açılan İyigün'e ikinci şok ise adına düzenlenmiş 25 telefon hattına ait faturalar oldu. Hırsızın üç telefon operatöründen yine işadamının kimlik bilgileriyle 25 telefon hattı açtırdığı ve toplam 5 bin 500 TL'lik görüşme yaptığı tespit edildi. Görüşmeleri kabul etmeyen Gürol İyigün'e bu kez de operatörlerce tahsilat için ayrı ayrı davalar açıldı.

HIRSIZLIK DA VAR
Banka şubelerinden, telefon operatörlerine, internet sitelerine kadar tüm birimlerde araştırma yapıp adını temize çıkarmanın mücadelesini verdiği sırada Gürol İyigün hakkındaki son suçlama ise hırsızlık oldu.

Polis ekiplerinin araştırması üzerine hırsızın işadamının ehliyet bilgileriyle Balçova ilçesindeki spor salonuna üye olduğu, buradan da iki müşterinin cüzdanlarını çaldığı ortaya çıktı. Kimlik bilgilerinden de Gürol İyigün'ün adının bulunmasından suç duyurusuyla davanın bu isme açıldığı belirlendi.

"MÜCADELE EDEMİYORUM"
Hırsıza müdahale edilemediğini söyleyen İyigün, "Yaptıklarını temizlemeye çalışırken yenileri karşıma çıkıyor. Nasıl davranacağımı şaşırdım, hayatım karardı. Hırsızın resmi var, ama kendisi yakalanamıyor. Dolandırıcı oldum, hırsız oldum şimdi ne olacağımı kara kara düşünüyorum. Hırsızın yakalanıp kabusumun bitmesini istiyorum" dedi.