'Dansın 4 Rengi' yeni yılda da sahnelenecek

Samsun Devlet Opera ve Balesi (SAMDOB), 4 ünlü bestecinin müziklerinin 6 koreografın çalışmalarıyla 2017 yılının son bale eseri olarak sahneye taşınan "Dansın 4 Rengi" balesi, gördüğü ilgi nedeniyle yeni yılda yeniden sahneleyecek.

thumbs_b_c_7e5b71b7aa7d098d59c0ac1557581f54.jpg

Samsun Devlet Opera ve Balesi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, bu sezon yılın son ayında sahneye konulan, 4 bölümden oluşan "Dansın 4 Rengi" balesi, iki kez sanatseverlerle buluşmuş ve büyük beğeni almıştı. Bale, gördüğü ilgi nedeniyle yeni yılda yeniden sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

İnsan doğasına ait farklı konuların, çeşitli müzik türlerinin kullanılarak anlatıldığı "Dansın 4 Rengi" balesi, 6 koreografın çalışmalarıyla sahneye konuluyor. SAMDOB dansçılarının yer aldığı eser, "Paso A Paso", "İç-İn", "Rondo Ala Turka" ve "Danzon" bölümlerinden oluşuyor.

"KADIN ERKEK İLİŞKİLERİNDEKİ DUYGULAR"

Özlem Özdemir ve Zeynep Bengier'in koreograflığını yaptığı "Paso A Paso" bölümünde, Von Magnet'in flamenko müzikleri eşliğinde kadın erkek ilişkilerindeki duyguları temel alan konu işleniyor.

"Rondo Ala Turka" bölümünde klasizm ve modernizm arasındaki gelgitler, bir bale kumpanyasındaki tatlı çekişmeleri hicivsel olarak anlatılıyor. Koreograflığını Beyhan Murphy'nin yaptığı bu bölümde Mozart'ın müzikleri kullanılıyor.

"İç-İn" bölümünde ise dansçıların iç dünyalarını yansıtan bir koreografi kullanılıyor ve temelde insan doğasının çekişmeleri, acıları, sevinçleri, kıskançlıkları ile hüznü anlatılıyor. Glinka Marais'in müziklerinin kullanıldığı eserin koreografisi Berk Sarıbay'a ait.

Sayfa Yükleniyor...