Dekoltenizde kırışıklığa son veren buluş

Hollandalı eski bir hostes olan Rachel de Boer, göğüs dekoltesinde kırışıklıklar oluşmaya başlayınca bunu engellemek için bir sutyen tasarladı.

05.11.2009 - 15:35

Dekoltenizde kırışıklığa son veren buluş

Bu sutyen göze pek güzel gelmeyebilir ama dekolte giydiği zaman kırışık bir görüntüden şikayet eden kadınlara ilaç gibi gelecek. La Decollette adı verilen bu yeni sutyen, gece uyurken takılıyor ve göğüs dekoltesi bölgesindeki kırışıklıkları engelliyor.

45 sterlinlik sutyenin Hollandalı tasarımcısı Rachel de Boer, 30'larındayken cildinin kırışması ve hosteslik yaptığı dönemde çok fazla güneşlenmesinin etkileriyle bunu engelleyecek bir sutyen tasarlamaya karar vermiş.

Genç tasarımcı sutyenini şöyle anlattı: "Dışarıda birçok seksi sutyen var, bu ise hiç seksi değil ama size o seksi dekoltenizi kazandırabilir. Bu dikey kırışıklıkların sebebi gece uyurken göğüslerin birbirine bastırması."

De Boer, bir arkadaşının uyurken göğüslerinin arasına yastık koymayı tavsiye etmesi üzerine La Decollette'i tasarlamış. De Boer bu sutyeni aslında 307un üstündeki kadınlar için tasarladığını söylese de birçok müşterisi 30 yaşın altında.

İç çamaşırı uzmanı Gillian Proctor ise bu sutyenin sağlayacağı yararlar konusunda biraz şüpheci: "Sutyenin amacı göğüslere destek olmak ve kontrol etmek. Bu açıdan bakınca bu bir sutyen değil, çünkü ikisini de yapmıyor." Proctor'a göre kadınlar güneşten kaçınıp ciltlerine baksa yeterli olacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...