Demet'in evindeki köstebek kim?

Şarkıcı Demet Akalın'ın evinden 100 bin lirasını çaldıkları iddia edilen 4 kişi gözaltında. Zanlılar şarkıcıyı tanıyan birinin verdiği bilgiyle evi soymuş.

23.08.2011 - 07:52

Ünlü Şarkıcı Demet Akalın'ın Beykoz'daki villasından, hizmetçiyi eterle bayılttıktan sonra içerisinde 100 bin lira olan çanta ile ziynet eşyası gasp ettikleri ileri sürülen 4 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerden Emrah Ö.(23) ile Sercan Z.(18) suçlarını itiraf etti.

Akalın, 17 Ağustos'ta hırsızlığı bildirmek için polise başvurmuş ve hizmetçisi R.O.'nun da aralarında bulunduğu 4 kişi gözaltına alınıp olayla bağlantıları tespit edilemeyince serbest bırakılmıştı. Polis önce zanlıların kullandığı kiralık otomobili tespit etti.

Otomobili kiralayan H.S.'den soygunu yapan kişilere ulaşan polis önceki gün düzenlediği operasyonda Sercan Z., Emrah Ö. ve arkadaşları E.A.'yı gözaltına aldı. Şüphelilerin adreslerinde ve gösterdikleri yerlerde yapılan aramalarda 95 bin lira para ile 34 bin liralık ziynet eşyası ele geçirildi.

EVDEN BİRİ
Akşam'ın haberine göre, polis zanlıların evle ilgili bilgileri aldıklarını söyledikleri şahsın kimliğini tespit etti. Ancak bu kişinin Akalın ile direkt bağlantısı olmadığını belirledi. Bu kişiye de bilgilerin eve girip çıkan bir kişiden geldiğini düşünen polis şimdi evdeki köstebeğin peşinde.

PARASINA KAVUŞTU
Polisin ele geçirdiği ziynet eşyası ve parasını almak için İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü'ne gelen Akalın çıkışta “Polis hızlı çalışmış. Bu kadar kısa sürede buldukları için teşekkür ediyorum'' dedi.

'ÖLÇÜM' DİYE KANDIRDILAR
Zanlılar ifadelerinde, 'Biri bize Demet Akalın'ın evinde çantada para olduğunu söyledi. Ellerimizde kürekle villaya gittik. Hizmetçiye bahçe ölçümü için geldiğimizi söyledik. Onu eterle bayılttıktan sonra para ile altını alarak kaçtık' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...