Depardieu'dan 'daha az vergi için' savunması

Fransa'daki servet vergisi kararı sonrası Rus vatandaşlığına geçen sinema oyuncusu, bunu 'daha az vergi için' yaptığı yönündeki suçlamalara yanıt verdi.

07.01.2013 - 21:59

Depardieu'dan 'daha az vergi için' savunması

Ünlü aktör Gerard Depardieu, daha az vergi vermek için başka ülke vatandaşlığına geçtiği yolundaki iddialara sert tepki gösterdi.

''Daha az vergi için başka ülke vatandaşlığına geçseydim bunu yıllar önce yapardım'' diyen sinema oyuncusu, kendisini 'dünya vatandaşı' olarak niteledi.

Depardieu, ''Ben çok sık yolculuk yapıyorum ve gördüğüm ülkelerde birçok adaletsizlikle karşılaşıyorum ancak sonuçta ben bir sinema sanatçısıyım ve sorunları çözmek benim değil siyasetçilerin işi. Benim yapabileceğim bir şey yok'' dedi.

FIFA'nın davetlisi olarak Zürih'e giden ve dünyanın en başarılı futbolcusunu belirlemek için düzenlenen 'Altın Top' ödül törenine onur konuğu olarak katılacak olan Depardieu, İsviçre'deki 'L'Equipe 21' isimli spor televizyon kanalına konuştu.

Deparieu, Fransa'da her yıl pazar gazetesi tarafından belirlenen ve ülkenin en çok sevilen 50 şahsiyetinin belirlendiği genel klasmana atıfta bulunarak, ''Buradaki şahsiyetlerin 20'si Fransa'daysa diğer 30'u başka ülkelerde yaşıyor'' ifadesini kullandı.

Depardieu, Rus pasaportu almasına rağmen kendisini hala Fransız olarak hissettiğini ifade etti ve büyük bir ihtimalle ayrıca Belçika vatandaşlığına da geçeceğini söyledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...