Doğalı ve doğayı sevenleri buluşturan festival

Doğal ve sağlıklı yaşam tutkunları, ülkemizin bu alandaki ilk organizasyonu olan NATUREL Beden, Zihin ve Ruh Sağlığı Festivali'nde tekrar bir araya geliyor.

ntv.com.tr 08.05.2015 - 13:44 | Son Güncelleme : 17.11.2015 - 15:29

Doğalı ve doğayı sevenleri buluşturan festival

İstanbul Askeri Müze Harbiye Kültür Sitesi’nde 26-29 Kasım tarihleri arasında takip edilebilecek festival, 16'ıncı yılında 32inci kez kapılarını açıyor. Festivalin radyo sponsoru olan 107.4 Radyo Voyage, dört gün boyunca festivalde özel müzikleri ile yer alıyor.

İnsan sağlığını beden-zihin-ruh bütünlüğü ile ele alan çağdaş yaklaşımı, uzmanlar kanalıyla anlaşılır bir şekilde işlemek ve insanları daha doğal, sağlıklı ve bilinçli yaşama yöntemleri hakkında doğru bilgilendirmeyi amaçlayan NATUREL Festivali, her yıl olduğu gibi bu yıl da çok sayıda renkli etkinliğe ev sahipliği yapacak.
 
Festivalin açılışında, Norveçli Gong Master Tor Arne Håve Gongbath (Gong Banyosu) çalışması ile izleyicilere ‘sesle yıkanmayı’ deneyimletecek. Betul Aydıner’in Yaşam Çiçeği / Yaşayan Çiçek resim sergisinde, kutsal geometrinin en eski sembollerinden, yaşam döngüsünü anlatan Yaşam Çiçeği motifi canlı çiçeklerle birlikte resmediliyor.

28 Kasım Cumartesi günü Seda Bağcan ‘MIRACLE’ adlı 5inci albümünü ilk kez Naturel ziyaretçileri ile paylaşıyor. Aynı gün Tugay Başar ve müzisyen arkadaşlarının sunacağı Usûlden Nağmeye, Etkileşimli Türk Müziği Konseri yer alıyor.  29 Kasım Pazar günü, Radyo Voyage Yayın Yönetmeni Neslihan Yavuzer Behmuaras Müzikle Hayatın Keşfi sunumunda müziğin büyülü dünyasını görsel bir şölenle birleştiriyor, Sonat Bağcan Yeni Bilincin Çocuklarına Ninniler dinletisi ile ilk kez Naturel Festivali’nde yer alıyor. Festivalde ayrıca Dans ve Hareket Terapisi, albüm ve kitap imza saatleri gibi etkinlikler de yer alıyor.
 
Bu sene seminer ve workshop programında Türkiye’nin yanısıra ABD, Almanya, Fransa, Güney Afrika, İngiltere ve Norveç’ten uzmanlar yer alıyor. Konuşmalarda Yaşam Kodu, İlişkilerin Bilinçaltı, Müzik Terapisi, Tachyon Enerji, Bilinç Teknolojileri, Mandala, Silva Metodu, Holistik Şifaya Açılış, Anti-aging ve Medikal Yoga, Ozon Tedavisi, Tai Chi, Nefes ve Meditasyon, Dorn Method gibi çeşitli konular işleniyor.
 
Toplu Festival Programı için:   http://www.festivaistanbul.com/index.asp?sayfaid=25

Etkinlik Programı için: http://festivaistanbul.com/index.asp?sayfaid=28
 
Facebook’tan paylaşmak içinhttps://www.facebook.com/festivaorganizasyon
 
Festivalde yer alan elliden fazla kişi ve kurum, doğal sağlık ve tamamlayıcı tıp yöntemleri, kişisel gelişim, ekolojik yaşam bilinci, sağlıklı beslenme, organik ürünler, şifalı bitkiler, ilgili yayınlar ve dernekler gibi günlük yaşamımıza yansıyan doğal ürün ve hizmetleri standlarında tanıtıyor.

Sayfa Yükleniyor...