'Dokunmadan sevmeyi öğreneceksin'

Grup Gündoğarken’in solisti Burhan Şeşen'in oğlu Serhan'ın ölümüyle ilgili iki doktora dava açıldı. Burhan Şeşen, "Karar sonrası Serhan bence bulunduğu yerde birazcık mutlu olmuştur. Timur Selçuk’un bir lafı var. 'Dokunmadan sevmeyi öğreneceksin' hakkaten çok doğru bir lafmış. Biz Serhan'ı sevenler hala dokunmadan sevmeyi sürdürüyoruz" diye konuştu.

23.04.2011 - 00:48

Grup Gündoğarken’in solisti Burhan Şeşen'in oğlu Serhan'ın ölümüyle ilgili iki doktora dava açıldı.

Şeşen ailesi, 2008 yılında yaşamını yitiren 26 yaşındaki Serhan Şeşen'in ölümünden Maltepe'deki özel bir hastanenin doktorlarını sorumlu tutuyordu.

Serhan Şeşen'in ölümündeki ihmal iddialarıyla ilgili soruşturma Kartal Cumhuriyet Savcılığı tarafından tamamlandı.

Hazırlanan iddianamede Şeşen'in ilk tedavisini yapan iki doktor için "taksirle ölüme neden olma" suçlaması yapıldı.

26 yaşında hayatını kaybeden Serhan Şeşen'in babası Grup Gündoğarken’in solisti Burhan Şeşen, NTV'de Canlı Ana Haber'e konuk oldu.

Şeşen, "Karar sonrası Serhan bence bulunduğu yerde birazcık mutlu olmuştur. Timur Selçuk’un bir lafı var. 'Dokunmadan sevmeyi öğreneceksin' hakkaten çok doğru bir lafmış. Biz Serhan'ı ssevenler hala dokunmadan sevmeyi sürdürüyoruz" diye konuştu.

Şeşen "Bu bir tazminat davası değil ceza davası bunu ben açamıyorum bunu sadece savcılık açıyor. Bizim içinde zor beklemesi meşakkatli bir süreçti. 2.5 sene sonunda bunun 1.5 senesi adli tıp raporunu beklemekle geçti. Adli Tıp Kurumu'nun içindeki problemler yüzünden. Sonra da yorumlanmasını bekledik. Savcılık 8-10 rapor üzerinde çalıştı. Sonundan böyle bir karar çıktı. Raporda taksirle ölüme neden olmaktan iki doktor hakkında ceza davası açıldı.

Serhan hastaneye gitttiği zaman bir tomografi, MR çekilseydi bir antibiyotik tedavisiyle sağ salim evine dönecekti. Bunu yapmayıp belden su almak olarak tarif edilen lomber ponksiyon yaptılar. Basınç farkı, beyindeki sıvı azalması yüzünden kaçınılmaz son ne yazık ki.

Adli Tıp raporunda uyuşturucu kullanmadığı da ortaya çıktı. Bunu ima eden yazılarından dolayı Aykut Işıklar'a da dava açtık bu davayı da kazandık. İnsanların bu pırıl pırıl çocuğun arkasından neden böyle şeyler yazdığı çok da tartışılacak birşey. Uyuşturucunun yanından geçmemiş, sosyoloji mezunu, felsefe masterı yapan; çoğu enstrümanı başarıyla çalan bir çocuktu.

Bu kararı duyunca tabii sevindim bir yerde adalet yerini buldu diye yoksa biz kimsenin hapishaneye girmesinden keyif alacak insanlar değiliz. Ama insan hayatına mal olan bir cezanın boşta kalmaması lazım. Bunun bir emsal teşkil edeceğini de düşünüyorum. Belki Sağlık Bakanlığı da daha dikkatli davranır her köşe başında böyle hastane açma alışkanlığından vazgeçer.

Karar sonrası Serhan bence bulunduğu yerde birazcık mutlu olmuştur. Timur Selçuk’un bir lafı var. 'Dokunmadan sevmeyi öğreneceksin' hakkaten çok doğru bir lafmış. Biz Serhan'ı sevenler hala dokunmadan sevmeyi sürdürüyoruz" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...