Dünyanın ikinci hamile erkeği Scott

Geçen yıl bir kız doğurarak bütün dünyanın ilgisini toplayan Beatie'den sonra California'da yaşayan Scott-Thomas çiftini de bebek telaşı sardı.

27.01.2010 - 12:32

Dünyanın ikinci hamile erkeği Scott

ABD'nin California eyaletinde yaşayan Scott Moore dünyanın ikinci hamile erkeği. Moore aslında dünyaya kız olarak gelmiş ama daha sonra cinsiyet değiştirerek Scott adını almış. Şimdi de bir erkek çocuk doğurmaya hazırlanıyor.

Moore aynı zamanda geçen yıl bir kız çocuğu doğuraran Thomas Beatie'den sonra dünyadaki ikinci hamile erkek.

Moore'un eşi Thomas da aslında dünyaya kız olarak gelmiş ve aynı prosedürden geçerek cinsiyetini değiştirmiş. 30 yaşındaki Scott yasal olarak Thomas ile evli çünkü Thomas'ın hala nüfus kağıdındaki cinsiyetinde "kız" yazıyor.

Çift çocuklarına "Miles" adını vermeye karar vermiş. Scott, "Birçok insanın bizi eleştireceğini biliyoruz ama inanılmaz mutluyuz ve utanmıyoruz" diye konuştu.

Thomas'ın önceki evliliğinden 12 yaşında Gregg adında ve 10 yaşında Logan adında iki çocuğu bulunuyor.

Dünyaya Jessica olarak gelen Scott 11 yaşına bastığında bir erkek olmak istediğine karar vermiş: "Bu kararımı aileme açtığımda benim deli olduğumu düşündüler ama daha sonra ciddi olduğumu anladılar ve 16 yaşıma basınca hormon ilaçları almama izin verdiler."

Ailesi Scott'ın göğüslerini aldırması için olması gereken operasyonun parasını ödemiş ama daha fazlasına güçleri yetmediği için Scott hala kadın genital organlarına sahip.

Dünyaya Laura adıyla gelen Thomas ise geçen yıl rahmini aldırmış ve cinsiyet değiştirme operasyonu geçirmiş.

İkili cinsiyet değiştirenler için düzenlenen destek toplantılarında tanışmış ama birbirlerini kaybetmiş. Daha sonra 2007'de ise tekrar karşılaşmış. "Birlikte olmamız gerekiyordu" diyor Scott ve şöyle devam ediyor: "İki ay sonra Thomas ve çocukların yanında olabilmek için işimi bıraktım. Şimdi baba 'Baba İki' diyorlar."

Miles'ın ultrason görüntüsü Miles'ın ultrason görüntüsü

Scott, 2009'da bir erkek arkadaşından alınan spermle döllenmiş ve Haziran 2009'da hamile kalmış. Çift oğullarının okulda dalga geçilmesi ihtimalinden ise hiç korkmuyor çünkü aynı şeyleri yaşadıkları için ona destek olabileceklerini düşünüyorlar.

Dünyanın ilk hamile erkeği ise Thomas Beatie idi. Beatie de kız olarak dünyaya gelmişti ve daha sonra ameliyatla cinsiyet değiştirmişti. Dünyanın gündemini uzun süre meşgul eden ve birçok tartışma yaratan Beatie, 14 Temmuz 2008'de kızı Susan Juliette Beatie'yi doğurmuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...