NTV

Dürüst bayi 20 bin TL kazandırdı

Anadolu Ajansı

Yaşam

Kazı kazan şans oyununda 20 lira kazandığını sanan müşterisine 20 bin lira kazandığını söyleyen seyyar bayi bu davranışından dolayı altın ve plaket ödülü aldı.

İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'nde düzenlenen basın toplantısında, yaşadığı olayı anlatan Aylin Alp, seyyar piyango bayisi Lokman Altındiş'ten Kazı kazan kartı aldığını söyledi. Alp, 20 lira kazandığını düşünerek kartı bayiye uzattığını belirtti.

Lokman Altındiş'in kartı kontrol ettikten sonra ikramiyenin ''20 lira değil, 20 bin lira'' olduğunu söylediğini anlatan Alp, ''20 bin lira olduğunu öğrenince neye uğradığımı şaşırdım. Lokman Bey bizi kandırabilirdi. 20 lira verip gönderebilirdi. Lokman beyin çok dürüst bir insan olduğunu gördük. Kendisinden Allah razı olsun. Beni kandırmadı ve dürüstçe davrandı'' diye konuştu.

EŞİNİN BORÇLARINI ÖDEDİ
İkramiye talihlisi Alp, 20 bin lirayla eşinin borçlarını ödediğini ifade etti. 70 yaşındaki Lokman Altındiş ise 20 yıldan fazla süredir seyyar piyango bayiliği yaptığını, ilk kez böyle bir olayın başına geldiğini söyledi. Altındiş, dürüst davranırken kimseden maddi bir beklentisi olmadığını kaydetti.

İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu ve İzmir Milli Piyango Satıcıları Odası Başkanı Paşa Çakmak, dürüst davranışından dolayı seyyar bayi Lokman Altındiş'i altın ve plaketle ödüllendirdi.