Duyunca bayıldı

Konya'da dört çocuğu bulunan Eskigil çiftinin, ikisi erkek üçüz bebekleri dünyaya geldi.

Haberler 19.10.2010 - 15:40

Duyunca bayıldı

Yaklaşık 13 yıl önce hayatlarını birleştiren Yakup (33) ve Gülizar Eskigil (29) çiftinin Başkent Üniversitesi Konya Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde ikizi erkek üçüz bebekleri dünyaya geldi.

En büyüğü 10 yaşında olan üçü kız dört çocukları bulunan Eskigil çifti, bebeklerine ''Muhammed Yusuf'', ''Muhammed Enes'' ve ''Zeynep'' adlarını verdi.

Hastaneden taburcu edilen anne Gülizar ve Eskigil bebeklerin sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi.

ÜÇÜZ GEBELİĞİ DUYUNCA BAYILMIŞ
Baba Yakup Eskigil, rahatsızlanan eşinin yaklaşık 8 ay önce doktora gittiğini söyledi.

Dört çocukları olduğunu bilen doktorun eşine ilk önce gebe olduğunu, daha sonra alıştıra alıştıra gebeliğin üçüz olduğunu belirttiğini ifade eden Eskigil, ''Eşim üçüz gebeliği duyunca fenalaşarak bayılmış. Hemen beni aradılar. Ben de hastaneye gittim. Dört çocuktan sonra üçüz bebeklerimizin olacağını duyunca açıkçası hem sevindim hem de üzüldüm'' dedi.

Eşinin 8 aylık hamileyken ikisi erkek üç çocuk dünyaya getirdiğini anlatan Eskigil, şunları kaydetti:

''En büyüğü 10 yaşında olan 3'ü kız dört çocuktan sonra üçüz babası olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Sağlık durumları iyi olan bebeklerimizi, 'Allah'ın bir lütfu' olarak görüyorum. Ancak sanayide çalışan bir insanım. Maaşım belli. Mutlaka Allah her insanın rızkını verir ama maddi durumum bizi düşündürüyor. Eşimin üçüz gebeliği duyunca bayılması da zaten hem şaşırmasından hem de ekonomik problemlerden kaynaklanıyor. Onların bezleri, mamaları bizleri düşündürüyor''

Eskigil, erkek olan bebeklerinin tek yumurta ikizi olduğunu, onları karıştırmamak için çaba gösterdiklerini bildirdi.

Anne Eskigil de üçüzlerine gebe olduğunu ilk duyduğunda fenalaşarak bayıldığını ancak onları sağlıklı şekilde kucağına aldığı için çok mutlu olduğunu dile getirdi.


Sayfa Yükleniyor...