Ebru Cündübeyoğlu: Akciğerimi okudum

Ebru Cündübeyoğlu, Türk Tıbbi Onkoloji Derneği’nin hayata geçirdiği ‘Akciğerimizi Okuyoruz’ kampanyasına sosyal medyadan destek oldu.

Haberler 22.11.2020 - 11:17

Ebru Cündübeyoğlu: Akciğerimi okudum

Ünlü oyuncu Ebru Cündübeyoğlu, Türk Tıbbi Onkoloji Derneği’nin hayata geçirdiği ‘Akciğerimizi Okuyoruz’ kampanyasına sosyal medyadan destek oldu. Oyuncu, “Her gün farklı amaçlar için onlarca şey okusam da ben en çok beyin ve beyin sistemleri ilgili şeyler okumayı seviyorum. Bugün ise daha önce hiç okumadığım bir şeyi, akciğerimi okuyabileceğimi öğrendim. Akciğer kanseri Türkiye’de her yıl 30 bin’den fazla kişinin yaşamını tehdit eden bir hastalık" dedi. 

Cündübeyoğlu ayrıca "Türk Tıbbi Onkoloji Derneği tarafından hayata geçirilen Akciğerimizi Okuyoruz kampanyası, toplumu akciğer kanseri risk faktörleri hakkında bilgilendirmeyi amaçlıyor" diyerek sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ben akciğerimi okudum ve hangi risk faktörlerine sahip olduğumu öğrendim. Ve bu konuda daha iyi bilgiye sahip olmak için en yakın zamanda hekimime danışacağım. Siz de akcigerimiziokuyoruz.com adresini ziyaret ederek akciğerinizi okuyun, akciğer kanseri risk faktörleri hakkında bilgi sahibi olun. Daha fazla bilgi almak isterseniz Türk Tıbbi Onkoloji Derneği’nin web sitesini inceleyebilir veya hekiminize danışabilirsiniz."

Sayfa Yükleniyor...