Elektronik vuslat!

Cihazı deneyecek ayrı düşmüş çift aranıyor...

Anadolu Ajansı 22.04.2009 - 12:16

Elektronik vuslat!

İskoçya'nın Moray kentinde Distance Teknoloji Laboratuvarı, Japon sanatçı Tomoko Hayashi ile birlikte ayrı düşmüş çiftlerin birbirlerinin vücutlarında ışık hüzmesi gezindirmelerini sağlayan "Mutsugoto" adlı bir cihaz geliştirdi. Laboratuvar, cihazı denemek için üç çift arandığını açıkladı.

Alt-w Production Fund tarafından da ödüle layık görülen cihazın mucitlerinden Stefan Aganamolis, gönüllülerin Ağustos'ta düzenlenecek Edinburg Sanat Festivali'nde seçileceğini ve ayrı düşen çiftlerden birinin 800 km ötede olmasını istediklerini belirtti.

Cihazın SMS ve e-mail dışında çiftlerin birbirleriyle yakınlaşmak için iletişim kurmalarına olanak tanıyacak şekilde tasarlandığını belirten Aganamolis, eşler kilometrelerce ötede yatakta uzanırken, çiftlerin herbirinin tepelerine yerleştirilen bir kameranın gördüğü dokunma hassasiyetli bir yüzük takıyorlar.

Uzaktan sevişme hedefini güden bilgisayarlı görme sistemi, kullanıcının vücudunda gezdirdiği yüzüğün hareketlerini izliyor ve cihaz aynı anda uzaktakinin vücuduna ışık hüzmeleri veriyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...