En baba hediye: Rakı Ansiklopedisi

500 yılı aşkın bir süredir sofraların baş tacı olan ve müzikten edebiyata, mutfaktan sofra adabına derin bir kültür ve hatta kendine has bir dil oluşturan rakı, yine şişesinde durduğu gibi durmadı ve bir ansiklopedi formunda kütüphane raflarına taşındı.

24.05.2011 - 16:57

En baba hediye: Rakı Ansiklopedisi

Bugüne kadar hazırlanan ilk Rakı Ansiklopedisi, 500 yılı aşkın bir zaman diliminin izini sürüyor. Tarih, edebiyat, mizah, sanat, müzik, sinema, folklor, kent kültürü, eğlence kültürü gibi alanlardan derlenen maddeler, rakı jargonundan seçilmiş 600'ü aşkın sözlük maddesiyle ve rakının çevresinde oluşturduğu toplumsal ve kültürel olguları değerlendiren incelemelerle harmanlanıyor. Bu anlamda 600 sayfasına da anason kokusu sinmiş Rakı Ansiklopedisi'ni, "rakı" temasına odaklanan bir "popüler kültür tarihi ansiklopedisi" olarak değerlendirmek de mümkün.

Yedi kişilik danışma kurulunun değerli katkılarıyla, 55 yazarın kaleme aldığı 1755 maddelik Rakı Ansiklopedisi, kütüphanelerden çıkıp rakı sofralarına ve bu sofraların vazgeçilmezi olan muhabbete konu olmayı bekliyor.

Birinci baskısı kısa süre içerisinde tükenen Rakı Ansiklopedisi, sınırlı bir süre için %30 indirimli!

Ayrıntılı bilgi için tıklayın...

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...