En iyi tasarıma 100 bin lira ödül

İstanbullulara daha konforlu ulaşım hizmeti verebilecek taksilerin tasarlanması amacıyla ''İstanbul için Taksi Sistemi Tasarımı Fikir Projesi Yarışması'' düzenleniyor.

02.03.2011 - 15:18

En iyi tasarıma 100 bin lira ödül

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği yarışmayla, teknolojik gelişmelere uygun aksesuarlarla donanımlı, yüksek güvenlik ve emniyet tedbirlerine sahip, engellilerin de ihtiyaçlarını karşılayabilecek, İstanbul'a özgü bir taksi tasarımının elde edilmesi amaçlanıyor.

Kazananın İstanbul halkının oylarıyla belirleneceği ulusal çaptaki yarışmaya ''Profesyoneller'', ''Üniversite Öğrencileri'' ve ''Orta Öğretim Teşvik'' olmak üzere 3 farklı kategoride katılınabilecek.
Yarışma; ''Genel taksi tasarımı'', ''Eko-araç taksi tasarımı (tarihi bölgeler gibi özel alanlarda indirme ve bindirme noktalarında kolaylıklar getirmesi amaçlanan en çok 3 kişi kapasiteli araçlar), ''Taksi durağı tasarımı'' ve ''Taksi iletişim sistemleri tasarımı'' konularında olacak.      

Değerlendirme, jürinin, lisans öğrencileri ve profesyonellerin projelerinden 4 konu için 5'er projeyi seçip bunların internet sitesinden halk oyuna sunulmasıyla yapılacak. Kazanan projeler, 31 Mayıs 2011 tarihinde ilan edilecek.

KATEGORİLERİNDE BİRİNCİ OLACAK PROJELERE VERİLECEK ÖDÜLLER ŞÖYLE:        
Taksi Tasarımı: Profesyonellerde 100 bin TL, lisans öğrencilerinde 25 bin TL, orta öğretim öğrencilerinde 10 bin TL.        

Mini Araç Tasarımı: Profesyonellerde 50 bin TL, Lisans öğrencilerinde 15 bin TL, orta öğretim öğrencilerinde 7 bin TL.        

Taksi Durağı/Hizmet Noktası Tasarımı: Profesyonellerde 20 bin TL, lisans öğrencilerinde 10 bin TL, orta öğretim Öğrencilerinde 5 bin TL.       

İletişim Sistemi Tasarımı: Profesyonellerde 20 bin TL, lisans öğrencilerinde 10 bin TL, orta öğretim öğrencilerinde 5 bin TL.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...