Derginin okuyucuları tarafından çeşitli dallarda yapılan oylamayla belirlenen sonuçların ardından İngiltere'nin başkenti Londra'da ödül töreni düzenlendi. 

İlişkili Haberler


Türkiye'ye verilen ülke kategorisindeki "en iyi tatil yeri" birincilik ödülünü, Türkiye'nin Londra Büyükelçisi Ünal Çeviköz aldı.

Törene, Büyükelçinin eşi Emel Çeviköz, Kültür ve Turizm Bakanlığı Londra Müşaviri İrfan Önal ve Ataşe Yardımcısı Ayşegül Gürgezoğlu da katıldı. 

GEZİ OSCAR'I
Çeviköz, Conde Nast'ın seyahat dergileri içindeki önemine dikkat çekerek, "Bu ödüle bir yerde gezi Oscar'ı demek mümkün. Böyle bir derginin okuyucularının oylarıyla seçilmek, ülke kategorisinde Türkiye'nin birinci olması çok gurur verici" dedi. 

Türkiye'nin sadece ülke kategorisinde değil, birçok kategoride ilk 10'a girdiğini ve bundan memnuniyet duyduğunu ifade eden Çeviköz, aynı zamanda bütün ödüller arasındaki sıralamada Türkiye'nin ikinci olduğuna dikkati çekti. 

Önal da, İngiltere'de Türkiye'nin özellikle son 3-4 yıldır popüler olduğunu ve bu popülaritesini her geçen yıl artan rakamlarla sürdürdüğünü kaydetti. Önal ayrıca, geçen yıla göre İngiltere'den Türkiye'ye giden turist sayısında yüzde 13'lük artış olduğunu kaydetti. 

DENİZAŞIRI ŞEHİRLER KATEGORİSİNDE DE ÖDÜL SAHİBİ
"Conde Nast Traveller" dergisinin ödül töreninde, Türkiye "ülke" kategorisinde aldığı birincilik ödülünün yanı sıra, İstanbul "denizaşırı şehirler" kategorisinde 10 şehir arasında 5'inci, İstanbul'daki Çırağan Oteli "denizaşırı oteller" kategorisinde 10 otel arasında yine 5'inci ve İstanbul'daki Ritz Carlton Oteli "denizaşırı iş otelleri" kategorisinde 10 otel arasında 8'inci seçildi.