Engelliler Günü'nde engele takıldılar

Manisa Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikte, bedensel engelliler ''merdiven engeline'' takıldı. Belediye Başkan Yardımcısı Ustamehmetoğlu da "Ufacık bir şeyi büyütmeyelim" açıklamasında bulundu.

03.12.2010 - 13:11

Engelliler Günü'nde engele takıldılar

Manisa Belediyesi'nin organizasyonuyla düzenlenen 3 Aralık Dünya Özürlüler Günü etkinlikleri, Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan Atatürk ve Milli Egemenlik Anıtı'na çelenk sunulmasıyla başladı.

Törenin ardından oluşturulan kortejle aralarında bedensel engellilerin de bulunduğu katılımcılar, Mustafa Kemalpaşa Caddesi üzerinden Manisa Belediye Meclis Salonu'na kadar ''Engelli Sevgi Yürüyüşü''ne katıldı.

Bedensel engelli katılımcılar, yürüyüşün ardından Manisa Belediyesinin, Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV) ve Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) desteğiyle belediye meclis salonunda düzenlenen paneli takip etmek istedi. Ancak merdiven engeliyle karşılaştılar.

Bedensel engelliler, tekerlekli sandalyeleriyle panelin yapılacağı belediye meclis salonuna giremeyince, durumu protesto ederek, programa katılmadı.

Salona giriş için düzenleme yapılmamış olmasına tepki gösteren Manisa Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Yasemin Yıldız, karşılaştıkları bu durumdan Manisa Belediyesi Özürlüler Koordinasyon Merkezi'ni sorumlu tuttu.

"ÖNCE KAFALARIN DÜZELMESİ GEREK"
Belediyenin kendilerine her türlü desteği verdiğini, ancak merkez sorumlusunun üzerine düşen görevleri yerine getirmediğini savunan Yıldız, ''Mimarimiz bozuk. Önce kafaların düzelmesi gerekiyor'' dedi.

"UFACIK BİR ŞEYİ BÜYÜTMEYELİM"
Olayın büyütülmemesi gerektiğini söyleyen Manisa Belediye Başkan Yardımcısı Nursel Ustamehmetoğlu, ''Çok güzel bir organizasyon oldu, ufacık bir şeyi büyütmeyelim. Biz içeri geçerek panelimizi yapalım. Biz engellilerimizin arkasındayız, onlar için her şeyi yapıyoruz. Spor müsabakalarında da her türlü etkinliklerinde de yanlarındayız. Yasemin Hanım ne zaman istese onların hizmetindeyiz. Güne güzel başladık, güzel bitirelim'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...