Erciş il mi olacak?

Van'ın Erciş ilçesinin il olmasını isteyen bir grup vatandaş, araçlarına '82 ER 888' yazılı plaka takarak, şehir turu attı.        

Erciş il mi olacak?

Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Güngör başkanlığındaki akademik komisyonun, ''Türkiye'de İl Olması Uygun Olan İlçeler'' başlıklı çalışmasında, Erciş'in il olabilecek 8 ilçe arasında yer alması, ilçede sevinç yarattı.        

Erciş Ticaret ve Sanayi Odası binası önünde toplanan, aralarında Belediye Başkanı Fatih Çiftci, Çelebibağı Belediye Başkan Vekili Muhlis Kurt, Kocapınar Belediye Başkan Vekili Birol Sinoğlu, Erciş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Abdülkadir Aslan'ın da yer aldığı kalabalık grup, araçlarına 82 ER 888 plakası takarak uzun bir konvoy oluşturdu.        

Çiftci, Akdeniz Üniversitesi Alanya İşletme Fakültesi Dekanlığı tarafından açıklanan bilimsel verinin basın aracılığıyla paylaşıldığını anımsatarak, şunları kaydetti:      

''Bu açıklamada yapılan bilimsel verilere göre, Türkiye'de 8 ilçe, il olmayı hak etmiş. Bu 8 ilçeden 1'inin de Erciş olması bizleri memnun etmiştir. Biz öncelikle bu çalışmayı yapan değerli akademisyenlere sonsuz teşekkürlerimizi, şükranlarımızı arz ediyoruz. Bundan sonraki süreçte de hükümetimizden Sayın Başbakanımızdan yapılacak il çalışmalarında Erciş'in il olma talebinin mutlaka değerlendireceklerine inanıyoruz. Erciş halkı tek vücut olarak burada. Sayın Başbakanımızdan bu haklı sesimizi duymasını istiyoruz.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...