Erkekler de 'tek taş' bekliyor

Sevgililer Günü yaklaşırken sevgililer, birbirlerine alacakları hediyenin planlarını yaparken erkekler de tek taş pırlanta yüzük, küpe ve elmas karışımlı kol düğmesi gibi takı ve aksesuarlar bekliyor.

Anadolu Ajansı 10.02.2010 - 11:13

Erkekler de 'tek taş' bekliyor

14 Şubat Sevgililer Günü'ne sayılı günler kala, erkek ve kadınların hediye arayışları hızlandı, buna bağlı olarak esnafta canlılık başladı. 
      
Bu özel günü birçok kişi çiçek ya da özel bir mekanda akşam yemeğiyle geçirmenin planlarını yaparken, bazıları da bütçelerine göre daha gösterişli ve kalıcı takı ya da aksesuar almanın hazırlığı içine girdi.
        
Kadınlara alınacak en gözde hediyelerin başında gelen, ''Teksin'' anlamına gelen tek taş pırlanta yüzüklerin fiyatları 250 liradan başlayıp, kalitesine ve ağırlığına göre fiyat 30 bin liraya kadar çıkabiliyor. Çok özel ürünlerde bu fiyat çok daha yukarıya ulaşabiliyor.

ERKEKLER DE ''TEKSİN'' DENİLMESİNİ İSTİYOR
Her ne kadar firmalar, Sevgililer Günü'yle ilgili kampanyalarını ve tanıtımlarını kadın takı ve aksesuarları üzerinden yapıyor olsa da erkekler için de birçok özel ürünler bu dönemde satışa sunuluyor.
       
Erkekler de 14 Şubatta, ''Teksin'' denilmesini, kendilerine tek taş pırlanta yüzük, küpe, elmas karışımlı kol düğmesi alınmasını istiyor.
        
Takı firmalarında, erkekler için pırlanta tek taşlı altın yüzük bin 500 liradan başlıyor. Tek taşta ortalama fiyatlar 3 bin liranın üzerine kadar çıkarken, 4 taşlı yüzükler ise 3 bin 500 liradan satılıyor.

KOL DÜĞMELERİ 10 BİN, ALTIN TESPİH BİN 500 LİRA
rkekler için satılan pırlanta ve elmas taşlı ürünlerin başında gelen kol düğmeleri de en kalıcı hediye olarak nitelendiriliyor.
        
Pırlanta tek taşlı kol düğmesinin fiyatları 250 liradan başlayıp, bin liraya kadar çıkarken, pırlanta ve elmas karışımlı kol düğmesi ise 10 bin liraya ulaşan fiyatıyla dikkati çekiyor.
        
Erkeklere alınacak en hesaplı pırlanta tek taş ürünlerin başında ise küpeler geliyor. Pırlanta taşlı küpeler 200 liradan başlayıp, 500 liraya kadar çıkıyor. Özel taşlı ürünlerde bu fiyat daha da yüksek olabiliyor.
        
Sevgililer Günü için alınacak diğer bir ürün ise tespih... Altın tespihler, ayar derecesine göre 750 liradan başlayıp, 1500 liraya kadar çıkabiliyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...