Eşcinsel polemiğini savcıya anlattı

Hülya Avşar ile gazeteci Ayşe Özyılmazel arasındaki kavga büyüyor.

08.05.2011 - 12:49

Eşcinsel polemiğini savcıya anlattı

Ayşe Özyılmazel, adını vermediği eski sevgililerinden birinin, kendisini bir erkekle aldattığını iddia etmişti. Bu iddia, Hülya Avşar’ın şov programına katılan Özyılmazel’in eski sevgilisi Murat Dalkılıç’a yöneltilmişti.

Programa sinirlenen Özyılmazel, ertesi gün 1 Mayıs’ta, “Yemezler Hülya Hanım” başlıklı bir yazı kaleme aldı ve yazısını, “Basın danışmanın üzerinden bana ‘Lezbiyen’ dedirteceğine adam gibi program yap. Şimdi ben sana kalkıp sorsam (ben maşa etmem soracağımı kendim sorarım abla); ’Sadettin’in seni şutlama sebebi onu bir kadınla aldatman mıydı?’ diye ne yapardın?” cümleleriyle bitirdi.

Bunun üzerine Avşar, Özyılmazel’e 50 bin TL’lik manevi tazminat davası açtı. Avşar’ın bu hamlesine, Özyılmazel de “Ben lezbiyen değilim” diyerek, 10 bin TL istemli karşı dava açarak yanıt verdi.

HAKARETTEN DAVA
Kavga sürerken, Avşar, önceki gün avukatı Kerem Hasbakkal ile birlikte Sarıyer Adliyesi’ne gitti. Vatan'ın haberine göre; yaklaşık bir saat adliyede kalan Avşar’ın, Özyılmazel hakkında yaptığı şikayetle ilgili ifadesinin alındığı öğrenildi.

Şikayetlerini tekrarlayan Avşar, Özyılmazel hakkında, “hakaret” suçundan kamu davası açılmasını talep etti. Önümüzdeki günlerde Özyılmazel’in de ifade vermesi bekleniyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...