Eser West kimdir? (Survivor'dan neden ayrıldı?)

Survivor 2017'ye gönüllüler takımından katılan Eser West açlığa dayanamayarak Survivor'dan kendi isteğiyle ayrıldı. Yarışmacılarla yaptığı kavgalarla da Survivor'a damga vuran Eser West yarışmadan neden ayrıldı? "Kısmetse Olur" programıyla adını duyuran Eser West kimdir?

ntv.com.tr 18.02.2017 - 18:07 | Son Güncelleme : 18.02.2017 - 18:09

eser west.jpg

Eser West, 1990 yılında New York'ta dünyaya geldi. Tam adı Francesc Eser West'dir. Asıl mesleği öğretmenlik olan West 1.75 boyundadır.

Kameramanlık, editörlük ve montaj yapan Eser West'in bir prodüksiyon şirketi de bulunuyor. Youtube kanalı da bulunan West, burada kendi yaptığı videoları, kafasında kurduğu formatları bir program haline getirerek yayınlıyor.

West, Kısmetse Olur isimli evlilik programına katılarak adını geniş kitlelere duyurdu. West bu programda Cansel Çördük ile tanışarak aşk yaşamaya başladı.

West, La Guardia Communitiy College üniversitesinde eğitim hayatını tamamladı. La Guardia Communitiy College Üniversitesi’nde eğitim hayatını tamamlayan West bir süre önce Hande Yener'in klibinde yer aldı.

West'in Survivor tanıtım videosundaki sloganı, "Konuşmak kolay ama o adaya adım attığın an her şey değişir" oldu.

İkinci sloganı ise şöyleydi: "Ben Eser West, herkes çok iddialı, ben mi? pek konuşmayı sevmiyorum."

Survivor'ın 5.haftasında yapılan acil ada konseyinde Eser West'in açlığa dayanamayarak kendi isteğiyle yarışmadan ayrıldığı açıklandı. West, yeni bölümde arkadaşlarıyla vedalaşarak adaya veda edecek.

İşte Eser West'in Survivor'da yaşadığı önemli olaylar.

Eser West güçlü fiziği ve enterasan kişiliğiyle Survivor'da adından söz ettiren West, ünlüler takımından Fatih Hürkan ve Serhat Akın'la ise iki kere kavga etmişti.

KAVGALAR NEDEN YAŞANDI?

Furkan Kızılay gönüllüler takımından Sadin Bakır'a oyun kaybetti. Sinirlerine hakim olamayan Furkan hırsını çimlerden çıkardı. Ancak gönüllüler takımından gelen tepkiler sonrası Furkan kontrolünü kaybetti ve Eser West'e hakaret etti. Eser West'in de karşılık vermesi üzerine Serhat Akın araya girip 'Sen konuşma, sen akıllı olacaksın' dedi ve tansiyon yükseldi.

Daha sonra 14 Şubat'ta yayınlanan ödül oyunu bölümünde Çılgın Sedat ufak bir sakatlık yaşadı ve parkuru yarıda bıraktı. Sedat yerde acı içinde kıvranırken Eser West; takım arkadaşı Volkan'a "İşte böyle olur. Devam et, devam et" dedi. Bunun üzerine Furkan Kızılay, Eser'e, "Ne acımasız adamsın" diye çıkıştı. Eser ise "ne alaka" diye yanıt verdi. Bunun üzerine sinirlenen Serhat Akın, "Konuşma sen" diyerek Eser'in üzerine yürüyünce gergin anlar yaşandı. "Gel buraya" diye bağıran Serhat'ın ağzını İlhan Mansız kapatarak sakinleştdi. 7 kişinin Serhat Akın'ı zor sakinleştirdiği olay sonrası Acun Ilıcalı konseyde iki yarışmacıyı da uyardı.
West'in kazandığı bir yarış sonrası ise ödül sembolünü ısırarak kopardığı an hafızalara kazındı.

West'in Survivor'daki en önemli anlarından bir diğeri ise açlıktan dolayı sinir krizi geçirdiği anlar oldu. Oyun sonrası adalarına dönerken teknede sinir krizi geçiren West bağırarak ağlamaya başlayınca onu ilk olarak takım arkadaşı Gökhan sarılarak sakinleştirmeye çalıştı.

West olay sonrası takım arkadaşlarına, "her yerim ağrıyor. Açım. Geceleri uyuyamıyorum. Patlıyorum" açıklamasını yapmıştı.

Survivor'da oynadığı 42 oyunda 23 galibiyet 19 mağlubiyeti bulunan West, başarı sıralamasında 4. sırada bulunuyordu.

Sayfa Yükleniyor...