NTV

Evlilik vaadiyle 550 bin lirasını kaptı

Yaşam

İnternette tanıştığı kadınlara kendisini "doktor" olarak tanıttı ve dolandırdı; son olarak tanıştığı bir öğretmeni de ağına düşürdü...

Adana'da, internette tanıştığı kadınlara kendisini ''doktor'' olarak tanıtan kişinin, son olarak, evlilik vaadinde de bulunduğu öğretmeni 550 bin TL dolandırdığı iddia edildi. Şüpheli, bir hemşireyi de dolandırmak isterken yakalandı.

Alınan bilgiye göre, yaklaşık 7 ay önce internetteki bir sosyal ağ sitesinde Adana'da öğretmenlik yapan S.D. (40) ile tanışan Murat Ş. (32), bir süre sonra S.D ile telefonda ve yüz yüze görüştü.

KANSER HASTASI OLDUĞUNU SÖYLEDİ
İddiaya göre, bir oto galerisinde çalışan Murat Ş, aralarında duygusal ilişki başlayan S.D'ye kendisini özel muayenehanesi bulunan bir doktor olarak tanıttı. Murat Ş, evlilik vaadinde de bulunduğu S.D'den, kanser hastası olduğunu söylediği annesi, muayenehanesi için ya da birlikte şirket kurma gibi bahanelerle yaklaşık 10 kez değişik miktarlarda para istedi. S.D. ise bu istekleri ailesinden miras kalan yaklaşık 350 bin TL değerindeki arsayı satarak ve biriktirdiği paraları vererek karşıladı.

Toplamda yaklaşık 550 bin TL para veren ve bir süre sonra durumdan şüphelenmeye başlayan S.D, Murat Ş'nin muayenehanesine gitmek istedi. Olumsuz yanıt alan S.D, yaptığı araştırma sonucunda Murat Ş'nin bir galeride çalıştığını öğrenip, işyerine gidince durumdan haberdar oldu.

S.D'nin başvurusu üzerine harekete geçen ve Murat Ş'yi takibe alan polis, bir hemşireyi aynı yöntemle dolandırmaya çalışan Murat Ş'yi gözaltına aldı. Murat Ş'nin, benzeri bir dolandırıcılık suçu nedeniyle Ankara polisince de arandığı öğrenildi.

Murat Ş, ifadesinde suçlamaları kabul etmezken, polis, ilk belirlemelere göre paranın önemli kısmını harcadığı anlaşılan Murat Ş'nin banka hesaplarını ve mal varlığını araştırıyor.