Firari Billy avlandı

Yeni Zelanda'da geniş bir hayran kitlesine sahip olan ünlü suç "Firari Billy" 105 gün sonra yakalandı.

27.05.2009 - 16:26

Yeni Zelanda polisi 105 gündür William Stewart adlı, ülkenin en ünlü suçlusunun peşindeydi. Stewart bugün Canterbury bölgesinde bir aracı çalmak isterken yakalandı. 47 yaşındaki "ünlü" suçlu, bir çiftçi sayesinde yakayı ele verdi. Polis, saç ve sakalları uzayan Stewart'ın zor tanındığını belirterek, bu kez polise direnmediğini ve sadece "Sizden çok iyi kaçtım" dediğini belirtti.

Hayran kitlesi büyüdü

Stewart, hakkında tutuklama emri çıkarıldığı süreden bu yana ülkede popüler. Hayranları, Stewart adına paylaşım sitesi Facebook'ta bir sayfa bile açtı. Kısa süre içinde Stewart'ın Facebook'ta çok sayıda "hayranı" oldu. Hatta hayranlarından biri tafından adına şarkı bile bestelendi. "Billy avlanıyor" adlı şarkıda, Stewart'ın polisten kaçışı hikaye ediliyor. Şarkı adını, Stewart'ın yemek çaldığı bir masaya kazıdığı sözcüklerden alıyor. Canterbury'de yaşayan bir başka hayransa internet üzerinden "Billy nerede?" yazılı tişörtler satıyor.

Polis hayranlara kızıyor

Yeni Zelanda polisi, Stewart'ın hayran grubundan rahatsızlığını dile getirdi. Polis yetkilileri, uzun yıllardır suç işleyen Stewart'ın aynı zamanda metamfetamin bağımlısı olduğunu açıkladı. Metamfetamin, burundan çekilebilen, ağız ya da damardan da alınabilen ve kişide kısa süre içinde bağımlılık yaratan bir madde. William Stewart, 10 Şubat'ta gözaltına alınmak istendiği sırada direnmiş ve polise demir bir çubukla saldırma tehdidinde bulunarak kaçmıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...