First Lady’nın Avrupa şıklığı

Avrupa ziyaretinde Michelle Obama’nın lüks markalardan oluşturduğu kıyafet seçimlerine otoritelerden iyi puanlar geldi.

Haberler 07.04.2009 - 19:39

First Lady’nın Avrupa şıklığı

Genelde genç Amerikan tasarımcıların kreasyonlarını giymeyi tercih eden First Lady, Avrupa ziyareti için bavuluna Avrupalı tasarımcıların da parçalarını koymuştu. Kıyafetlerden çok aksesuraların önde olduğu kıta için kemerler ve ayakkabılar göz doldurdu.


Azzedine Alaïa, Moschino, Etro, Jimmy Choo gibi tasarımcıların parçalarını G-20 zirvesinde giyen Michelle Obama, moda konusunda çıtası oldukça yüksek olan Fransız basınını memnun etmişe benziyor. Ancak vatandaşı Oscar De La Renta, ekonomik kriz zamanında örnek olmak adına First Lady’nin Amerikan tasarımcılarını tercih etmiş olmasından yana. Hiç şüphesiz bugüne kadar Amerikan tasarımcılara görülmemiş bir destek veren M. Obama’nın Avrupalı tasarımcı seçimine haksızlık ediyor Renta.

Duruşuyla, kıyafetleriyle, fit vücuduyla özellikle kollarıyla bir ikon haline gelen Michelle Obama, genelde Jason Wu, Isabel Toledo, Maria Pinto ve Thakoon, markalarını giymeyi tercih ediyor. Hatta gezinin geri kalanında bu tasarımcıların parçalarıyla kombinlerini yaptı.

Bir giydiğini bir daha giymeyen bir First Lady olmayan Obama, Alaia hırkasını ve Alaia kemerini, Choo ayakkabılarını sıklıkla kullanıyor.

Fransa'da Carla Bruni ile şıklık yarışında olan Michelle Obama’nın Avrupa'daki güzelliği ve duruşu göz doldurdu.

Sayfa Yükleniyor...