Fotoğraf yarışmasında geri sayım başladı!

National Geographic Çocuklar İçin Uluslararası Fotoğraf Yarışması için geri sayım başladı. Yarışmaya son katılım tarihi 31 Ekim.

28.09.2009 - 14:39

Fotoğraf yarışmasında geri sayım başladı!

National Geographic Çocuklar İçin Uluslararası Fotoğraf Yarışması devam ediyor. Yarışma geçen yıl olduğu gibi bu yıl da iki adımda gerçekleşecek.

Önce Ulusal Yarışma düzenlenecek ve 'İnsan', 'Hayvan', 'Manzara' ve 'Mizah' kategorilerinin Türkiye birincileri seçilecek. Sonra da birinciler Türkiye'yi ABD’de yapılacak Uluslararası Yarışma’da temsil edecek. Dünyanın dört bir yanından binlerce çocuğun katılacağı yarışmanın bir de büyük ödülü var.

Yarışmanın ödülleri
Uluslararası Yarışma’da birinci olarak Büyük Ödül’e layık görülecek NG KIDS okuru, ABD’nin başkenti Washington'a tüm masrafların karşılanacağı bir gezi kazanacak ve bu gezi sırasında National Geographic Society’nin merkez binasını ziyaret etme fırsatını yakalayacak.

Ulusal Yarışma’nın kategori birincileri Nikon Coolpix P90 fotoğraf makinesi kazanacak.

Her kategoride ilk üçe girenlere bir yıllık National Geographic Kids üyeliği hediye edilecek.  

NG Kids Ekim sayısı çıktı
Natİonal Geographic Kids Türkiye'nin Ekim sayısı çıktı...  Yeni sayının öne çıkan konuları; 'Bu Hayvanlar Konuşuyor', 'Uzay Tatili', 'Doğal Çözümler' ve Ekim'de gösterime girecek olan animasyon 'Yukarı Bak'.

BU HAYVANLAR KONUŞUYOR
Maymun dili konuşabilir misin? Peki ya yunusça ya da sincapca? Pek çok insan bunu yapmayı öğrenebilir. Genellikle hayvanların bizi anlaması, onların bize bir şeyler anlatmasını sağlamaktan daha kolay. Ama kimi zaman karşılıklı bir iletişim oluşabiliyor. İşte hayvanlarla kurulan iletişim hakkında altı gerçek hikaye.

UZAY TATİLİ
Unutulmaz bir tatilin hayalini kuranlar yakında Dünya’yı arkalarında bırakacak. Bilim insanları bu Dünya dışı tatil rotalarının bir gün mutlaka gerçek olacağına inanıyor.

DOĞAL ÇÖZÜMLER
Bilim insanları ve mühendisler insanların hayatını kolaylaştıracak yeni tasarımlar için doğayı büyüteç altına aldı.

YUKARI BAK
Balon satıcısı Carl evini uçan balonlara bağlayarak macera dolu bir yolculuğa çıkıyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...