''Fransa ve Carla ile uğraşmak Sarkozy'yi yordu''

Sağlık durumunun iyi olduğu açıklansa da Sarkozy'nin imajı tartışma konusu haline dönüştü. İngiliz basını, hem Fransa'yı yönetmenin hem da Carla Bruni'nin peşinde koşmanın Sarkozy'i yoğun bir baskı altına aldığını yazdı.

Her bulduğu fırsatta spor yapan, boy gösterdiği her zirvede formunu koruduğu mesajı veren fFransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy sonunda yorgun düştü.

Pazar günü koşarken aniden rahatsızlanan ve geceyi hastanede geçir Fransa Cumhurbaşkanı, yapılan tetkiklerin ardından taburcu edildi.

54 yaşındaki Sarkozy'nin rahatsızlığının sıcakta aşırı spor yapmaktan ve yorgunluktan kaynaklandığı açıklandı. Doktorlar, Sarkozy'ye temposunu yavaşlatması tavsiyesinde bulundu.

Sarkozy'nin sağlık durumu, Fransa'nın yanısıra uluslararası basının da gündeminde. İngiliz basını hem Fransa'yı yönetmenin hem de Carla Bruni'ye yetişmeye çalışmanın Sarkozy'in üzerinde büyük bir baskı oluşturduğu görüşünde.

Sarkozy'nin temposunu yavaşlatmaması halinde ciddi sağlık sorunları yaşayabileceği yorumları yapılıyor. Bu durumda Fransa Cumhurbaşkanı, selefleri gibi sağlık raporlarını kamuoyundan sakalamak zorunda kalabilir.

Eski Cumhurbaşkanı Francois Mitterrand, prostat kanseri olduğunu tam 11 yıl boyunca Fransız halkıdan gizlemişti. Fransız halkı, Cumhurbaşkanı Georges Pompidou'nun kanser olduğunu ancak ölümden sonra öğrenebilmişti.

Bu konuda Fransızların hassasiyetini bilen Sarkozy, 2007'de iktidara geldiğinde sağlığı hakkında açık olma sözü vermişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...