Galliano'dan özür, savcılıktan yargılama

'Hitler'i seviyorum' diyen İngiliz tasarımcı John Galliano özür dilerken, Paris Savcılığı, Galliano'nun ırkçı hakaretlerde bulunduğu gerekçesiyle yargılanmasına karar verdi.

Anadolu Ajansı 03.03.2011 - 01:16

Galliano'dan özür, savcılıktan yargılama

'Hitler'i seviyorum diyen İngiliz tasarımcı John Galliano, şoke edici davranışından ötürü özür dilediğini bildirdi.

Alman diktatör Adolf Hitler'i öven videosu internette yayımlandıktan sonra Fransız moda evi Christian Dior'un işine son verdiği Galliano, avukatları aracılığıyla yaptığı açıklamada, kendisine yönelik iddiaları tamamen reddettiğini belirterek, polis soruşturmasında tam işbirliği yaptığını vurguladı.

Kendisine yönelik suçlamaların insanları şoke ettiğini ve üzdüğünü kaydeden Galliano, içtenlikle özür dilediğini bildirdi. Galliano, "Yahudi karşıtlığının ve ırkçılığın bizim toplumumuzda yeri yok" ifadesini kullandı.

Öte yandan Paris Savcılığı, İngiliz tasarımcının ırkçı hakaretlerde bulunduğu gerekçesiyle yargılanmasına karar verildiğini bildirdi.

Savcılık bürosundan yapılan açıklamada, yargılamanın bu yılın ikinci çeyreğinde başlayabileceği, suçlu bulunması durumunda Galliano'nun 6 ay hapis ve 22 bin 500 Euro para cezasına çarptırılabileceği belirtildi.

Galliano, geçen hafta Paris'in Marais bölgesinde bir kafede oturan çifte sözlü saldırıda bulunduğu için polis tarafından gözaltında alınmıştı. Bir gece sonra salıverilen Galliano için, ''sözlü saldırıda Yahudi karşıtı kelimeler kullandığı'' rapor edilmişti.

Fransız moda evi Christian Dior'un da işine son verdiği Galliano, kendisine yönelik iddiaları tamamen reddettiğini belirterek, polis soruşturmasında tam iş birliği yaptığını vurgulamıştı.

Bu olaydan ayrı olarak, internette yayımlanan video görüntülerinde Galliano, sarhoş bir halde kafe sahibine ''Hitler'i seviyorum'' diyor. VİDEOYU İZLEYİN

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...