Gelinim Olur Musun Güney Kore'yi karıştırdı

"Gelinim Olur Musun" yarışmasının patentini alan Güney Kore'de yarışmacı bir kızın ertesi gün evlilikten vazgeçmesi ortalığı karıştırdı...

Anadolu Ajansı 27.12.2009 - 12:06

Gelinim Olur Musun Güney Kore'yi karıştırdı

Ekranlarda bir dönem tartışmalara neden olan ''Gelinim Olur Musun'' yarışma programı, patentini satın alan Kore'yi de karıştırdı. Türk patentli yarışmada kayınvalide adayları arasında büyük kavgalar olurken, yarışmaya katılan gençten gelen evlenme teklifini kabul eden gelin adayının ertesi gün vazgeçmesi sansasyona yol açtı.

Formatın dünya distribütörü İngiltere merkezli Global Agency Üst Yöneticisi (CEO) İzzet Pinto, yarışmanın Kore'deki gösterimiyle ilgili, formatı bugüne kadar ABD, İtalya ve Lübnan'ın da aralarında bulunduğu pek çok ülkeye sattıklarını dile getirdi.

Yarışma programının son olarak Kore'de ''Mükemmel Gelin-Perfect Bride'' ismiyle yayına girdiğini anlatan Pinto, ''Yarışma Güney Kore'de milyonları ekrana kilitledi. Kore'de yayınlanan ilk Türk formatı olma özelliğini taşıyan yarışmaya Koreliler hayran kaldı'' dedi.

Formatın dünyada çok ses getirdiğini ve son zamanların ''en sıra dışı formatlarından'' biri olarak görüldüğünü ifade eden Pinto, ''Yabancı formatların neredeyse hiç giremediği pazar olan Kore'ye girmekten mutluluk duyuyoruz. Böylece, yabancılara Türkler'in ne kadar yaratıcı olduğunu ispat ettik'' sözleriyle yarışma programının gördüğü ilgiyi özetledi.

Yarışmanın geçen yıl uluslararası Emmy ödülüne aday olduğunu da belirten Pinto, bu formatı dünyanın değişik ülkelerindeki izleyicilerle paylaşmaktan ve gördüğü ilgiden mutluluk duyduklarını söyledi.

''KORELİ İZLEYİCİ MERAKLA BEKLİYOR''
Yarışma programının yayınlandığı her ülkede tartışmalara neden olduğunu belirten Pinto, Kore'de de benzeri olayların yaşandığını dile getirdi. Kore'de geçen aylarda yayına giren yarışmaya binlerce gelin adayı başvurduğunu anlatan İzzet Pinto, başvuranlar arasından yapılan eleme sonucunda yarışmaya 6 damat adayı ve anneleri ile 12 gelin adayının katıldığını belirtti.

Pinto, Kore'de ilk defa Türk formatlı bir yarışma programının yayınlandığına da dikkati çekerek, ''gelin-damat-kaynana üçlüsünü'' bir araya getiren yarışmada özellikle kayınvalideler arasında büyük tartışma ve kavgaların meydana geldiğini söyledi.

Kore'deki yarışmanın finalinde evlenme teklifini kabul eden gelin adayının ertesi gün evlenmekten vazgeçtiğini anlatan İzzet Pinto, ''Programın finalinde evlenme teklifini kabul eden gelin adayı, bir gün sonra evlenmekten vazgeçti ve damatla biraz daha fazla zaman geçirerek kararını tekrar düşünmek istediğini bildirdi. İzleyiciler büyük şaşkınlık yaşadı. Şimdi herkes gelinin kararını merakla bekliyor'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...