Gisele Bündchen’den terlikli yardım kampanyası

Gisele Bündchen, Brezilya’daki Atlantik Ormanlarının korunması amacıya markası Ipenema ile kampanyaya destek veriyor.

Haberler 06.04.2009 - 17:42

Gisele Bündchen’den terlikli yardım kampanyası

Brezilya’da ulusal miras olarak değerlendirilen ve kimi bölgeleri Birleşmiş Milletler Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Atlantik Ormanı’nın ekosistemi, biyo-çeşitliliğin korunması açısından dünya çapındaki en önemli 24 ekosistemden biri sayılmaktadır. Atlantik Ormanı ekosistemindeki bozulmalar, flora ve faunadaki türlerin yok olma tehlikesini beraberinde getirmekte ve küresel ısınmaya neden olmaktadır.

Sos Mata Atlantik Vakfı’nın Atlantik Ormanı’nı kurtarmak ve dünya çapında çevre bilincini oluşturmak üzere yürüttüğü sosyal kampanyalara Gisele Bündchen, Ipanema için özgün olarak tasarladığı ürünlerle ve ayrıca çevre duyarlılığı yüksek toplumsal bilinç yaratılmasını amaçlayan “Geleceğin Ormanları 2009” kampanyasının yüzü olarak destek veriyor.

Geçmişte İspanya, Fransave İtalya’nın toplam yüzölçümü kadar alan kaplayan Atlantik Ormanı, bugün %93 oranında küçülerek Portekiz’in yüzölçümüne eşit hale geldi.

Twigy, satış gelirinin bir bölümü Gisele Bündchen tarafından Sos Mata Atlantika Vakfı’na bağışlanacak olan “Geleceğin Ormanları 2009” kampanyası çerçevesinde modelin tasarımlarının yer aldığı Ipanema koleksiyonunu Türkiye’de satışa sunuyor.

Sayfa Yükleniyor...