Göbek var diye sokak görevi

Kiloları nedeniyle sokak devriyesine verilen polisler, önce “Döner, tatlı, ne görsek canımız çekiyor” diye isyan etti, sonra ilginç bir taktik denedi. Kazanan şimdilik obez polisler. Ancak bir şart var...

26.04.2010 - 09:15

Adana Emniyet Müdürlüğü bünyesindeki kilolu polisler çok dertli. Çünkü göbekli 182 polis, zayıflamaları için spora başlatılıp sokak devriyesine verildi. Ancak memurlar 1 haftada pes etti:

“Gezerken canımız her gördüğümüzü istiyor.”

Akşam gazetesinin haberine göre; kilolu polisleri isyan ettiren süreç şöyle gerçekleşti...

Adana Emniyeti Kasım 2009’da tüm personeli boy ve kilo taramasından geçirdi. 6 bin 987 kişiden, 9’unun obez, 578’inin ise ‘fazla kilolu’ olduğu belirlendi. Çukurova Üniversitesi’nden diyetisyen, doktor ve spor eğitimcileriyle görüşülerek, ‘kontrollü zayıflama programı’ başlatıldı. Farklı birimlerden 182 kilolu polis hem zayıflamaları hem asayişe destek için yaya devriye görevine verildi.

ÖNCE MEKTUP YAĞDI
Ancak göbekli devriye 1 hafta dayanabildi, isyan sesleri yükseldi. Amirlere isimsiz olarak, “Devriye esnasında canımız her gördüğümüzü istiyor. Döner, tatlı, börek, pasta ne görürsek yiyoruz. Daha çok kilo aldık” yazılı mektuplar yağdı. Ancak uygulama devam etti.

OKULDA ALAY KONUSU OLDUM
Göbekli devriye şikâyetten vazgeçmedi. Son olarak, polislerden birinin çocuğu Emniyet Müdürü Salih Kesmez’e bir mail gönderdi.

Babasının ‘yaya devriye’ olduğunu belirten çocuk, “Müdür Amca babamı şişman olduğu için yaya devriye görevine vermişsiniz. Okulda alay konusu oldum. Arkadaşlarım, ‘Obezin oğlu’ diye dalga geçiyor. Psikojim bozuk durumda. Yardım edin” dedi.

ÇOK İSTEKSİZSİNİZ
Kesmez, mailden bir gün sonra polislerle toplantı yaparak projeyi bir kez daha anlattı:

“Sizlerin zayıflamasını kendimiz için istemedik. Bakmakta olduğunuz aileleriniz var. Aşırı kilo sağlık sorunlarına neden oluyor. Önce sizi düşünüyoruz. Proje kentin huzuru için de önemli. Kilo vermeye çok isteksizsiniz. Devriye göreviyle daha çok kilo aldığını söyleyenler bile var. Çocuğunuza bile mail attırmışsınız. Çocukların gönderdiği e-postalar nedeniyle projenin devriye uygulamasını rafa kaldırıyorum." 

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...