'Guti doğuştan artist'

Annesi, Türkiye aşığı olan ünlü futbolcuyu anlattı: "Saha dışında da başarılı işlere imza atıyor. El Pratector, Goal ve Living the Dream filmlerinde onadı. Fotomodellik yapar. Real Madrid belgeselinde kendisinin müthiş görüntüleri var. Oğlu Aitor ile rap söyler. Sizin anlayacağınız doğuştan artisttir!"

02.06.2011 - 09:37

'Guti doğuştan artist'

Real Madrid ile bütünleşmiş, İspanya Milli Takımı’nda da forma giyen büyük bir yıldızdı. Beşiktaş’a geleceğine kimse ihtimal vermiyordu ama geçen sezon siyah beyazlı formayla boy gösterirken, taraftarların da sevgilisi oldu.

Hürriyet'in haberine göre; Guti’nin annesi Carmen, oğlunun bir sezon 14 gol attıktan sonra forma numarasını da 14 olarak belirlediğini söyledi ve bakın onun hakkında neler anlattı:

"Guti, saha dışında da başarılı işlere imza atıyor. El Pratector, Goal ve Living the Dream filmlerinde oynadı. Fotomodellik yapar. Real Madrid belgeselinde kendisinin müthiş görüntüleri var. İspanyol müziklerini de çok sever. Şu sıralar rap müziğine merak sardı. Oğlu Aitor ile rap söyler. Sizin anlayacağınız doğuştan artisttir!

BOĞAZ’DA EV ALIP BURAYA YERLEŞMEYİ DE DÜŞÜNÜYOR
Ben, babası Jose Maria ve kuzeni Luis onun sayesinde Türkiye’yi tanıma fırsatına ulaştık. Ülkenize ve halkınızla kısa sürede kaynaştık. Amerika’dan inanılmaz teklif geldi ama o Beşiktaş’ı tercih etti. Türkiye’ye de her fırsatta aşık olduğunu söylüyor. İleride de Boğaz’da ev alıp buraya yerleşmeyi de düşünüyor.

Guti’nin hem anneliğini hem de teknik direktörlüğünü yaptım. Futbola başladığında Laudrup ve Schuster hayranıydı. Sürekli onlar gibi olmak isterdi. Alt yapıdayken takıma giremediği zaman çok hırslanırdı. Sürekli onu motive ederdim. Onun sayesinde hangi hocanın hangi taktik ve sistemle oynadığını biliyorum. Bir takımın sahadaki dizilişine bakarak size galip ya da mağlup olacağını söyleyebilirim. Mesela, bana göre Mesut Özil müthiş bir yetenek ama yanlış oynatılıyor.

HOCASININ BİR SÖZÜ ÜZERİNE DE TÜRKİYE’Yİ TERCİH ETTİ
Beşiktaş’a gelmeden öne baba gibi gördüğü Del Bosque ile görüştü. Hocasının bir sözü üzerine de Türkiye’yi tercih etti. Futbol çok enteresan bir oyun. İşler bugün siyahsa, yarın beyaz olur. Bu nedenle Guti hiç bir zaman karamsar olmadı. Kendisine tavır alan hocası olsa da onunla ilgili hiç bir zaman konuşmaz. Onunla arama da kimse giremez.

ÇOK YAKIŞIKLI VE İLGİ GÖRÜYOR
Her hafta tüm aile bir araya gelir ve görüşürüz. Güleriz, yeriz içeriz ve eğleniriz.

Guti çok neşeli ve esprilidir. İnanılmaz da güzel sesi vardır. Eski takım arkadaşı Benito’nun şu an İspanya’da bir müzik grubu var. Bir gün onunla sahneye çıkıp düet yaptı. O görüntüleri izlediğimizde hala çok güleriz. Oğlum çok yakışıklı ve ilgi görüyor."


  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...